• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia

    ponad rok temu  06.02.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2
    • XXIII sympozjum „Chemia 2017” w Płocku okazją do wspólnego poszukiwania adekwatnych kierunków dla wzrostu konkurencyjności polskiej chemii
    • Branża chemiczna w Polsce podkreśla potrzebę rozwoju przemysłu chemicznego, jako kluczowego segmentu wspierającego rozwój strategicznych branż na polskim rynku   
    • BASF Polska, poprzez udział w Chemii 2017, aktywnie wspiera dialog dotyczący konieczności zapewnienia odpowiedniego miejsca przemysłu chemicznego na polskiej i europejskiej arenie gospodarczej.

    W dniach 25-26 stycznia firma BASF Polska wzięła udział w XXIII już Sympozjum Naukowo-Technicznym „Chemia 2017” w Płocku. Konferencja zorganizowana przez magazyn „Chemia Przemysłowa” została zogniskowana wokół poszukiwania odpowiedzi na pytania o rolę i miejsce polskiej chemii w krajowej i europejskiej gospodarce.

    W jednym z głównych paneli dyskusyjnych „W poszukiwaniu straconego (?) czasu... Polska chemia musi znaleźć swoje miejsce”, firma BASF Polska podkreślała, że przemysł chemiczny, jako dostawca rozwiązań do wszystkich niemal branż, powinien być postrzegany jako kluczowy sektor stymulujący wzrost także w innych gałęziach gospodarki.

    – Przemysł chemiczny, ze względu na swą specyfikę, odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla strategicznych sektorów polskiej gospodarki. Na tym właśnie polega jego wyjątkowa rola. Jako dostawca materiałów, podsystemów i produktów dla takich branż jak motoryzacja, budownictwo, sektor rolniczy czy kosmetyczny - przemysł chemiczny powinien być traktowany jako segment silnie wspierający potencjał rozwojowy polskiej gospodarki

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    – powiedział Marek Jagieła, dyrektor działu sprzedaży chemii przemysłowej i działu rozwoju rynku w BASF Polska.

    Paneliści, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego czy reprezentanci największych firm w branży chemicznej, dyskutowali także nad poziomem otwartości polskiego rynku na innowacyjne rozwiązania, które przemysł chemiczny jest gotów zaoferować, a które docelowo powinny przełożyć się na zwiększenie konkurencyjności i umocnienie nie tylko polskiej chemii, ale także sektorów, które są bezpośrednimi odbiorcami oferowanych przez nią rozwiązań.

    Dużym wyzwaniem polskiej gospodarki jest jednak wciąż potrzeba przewartościowania przewag konkurencyjnych polskiego przemysłu. Istotą innowacji jest nie tylko samo wynalezienie nowatorskiego rozwiązania, ale także zrozumienie jego przeznaczenia i potrzeby wdrożenia. Rynek w Polsce powinien traktować innowacje nie tylko jako nowatorskie rozwiązania, ale przede wszystkim jako sposoby przełamywania ograniczeń dla wzrostu gospodarczego oraz jako odpowiedzi na aktualne wyzwania – zarówno gospodarcze, jak i środowiskowe czy społeczne. Ze względu na wszechstronność zastosowań produktów chemicznych, chemia jest tą dziedziną gospodarki, która może tu odegrać bardzo znaczącą rolę.  

    Tagi: BASF

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...