• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025
    Wydanie nr: 1(153)/2025

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    miesiąc temu  07.03.2025, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Rys. 1. Klasyczny podkład cynkowy

    Rys. 1. Klasyczny podkład cynkowy

    Strona 1 z 2

    Nano Zinc Primer od PULVERIT – innowacja spotyka się ze zrównoważonym rozwojem i wydajnością

    Podkłady antykorozyjne stają się coraz bardziej popularne w czasach rosnącej świadomości ekologicznej i zwiększonych wymagań dotyczących wydajności. Szczególnie poszukiwane są rozwiązania, które łączą wysoką ochronę przed korozją z przyjaznością dla środowiska i korzyściami ekonomicznymi. Nano Zinc Primer firmy PULVERIT wyznacza tutaj nowe standardy. Ten innowacyjny produkt łączy w sobie doskonałą ochronę przed korozją z ekonomicznością i możliwością aplikacji proszek na proszek.

    Maksymalna ochrona przed korozją
    Głównym zadaniem podkładów antykorozyjnych jest ochrona przed korozją – i pod tym względem Nano Zinc Primer przewyższa jakościowo obecnie dostępne na rynku antykorozyjne podkłady proszkowe.
    Klasyczne podkłady cynkowo-płatkowe w powłokach ciekłych mają bardzo wysoką zawartość cynku, aż do 80% w suchej powłoce lakierniczej (rys. 1) i charakteryzują się wysoką ochroną antykorozyjną. Ze względu na dużą zawartość płatków cynku bardzo dobrze spełniają swoją rolę anod protektorowych. Oprócz czysto katodowej funkcji ochronnej w miejscu uszkodzeń stosuje się tu również tzw. działanie elektrochemiczne na odległość, gdzie spełniają swoją funkcję ochronną, utleniając się i uwalniając swoje elektrony, chroniąc podłoże.
    Zawartość cynku w klasycznych podkładach proszkowych jest znacznie niższa – wynosi ok. 30%, co stanowi górną granicę możliwości...

    Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

    Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
    Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

    Zaloguj się

    Zaloguj się do konta użytkownika.

    WYDANIE 1(153)/2025