
Ramię operacyjne robota malarskiego
Nowo opracowane ramię operacyjne robota malarskiego skraca połączenie układów aplikacyjnych z głowicą natryskową. W rezultacie uzyskuje się ograniczenie strat materiałów malarskich i, w zależności od aplikacji, skraca czas zmiany kolorów.
Użycie robota do procesów lakierniczych bardzo często wymaga, by materiały malarskie pokonywały stosunkowo długą drogę od aplikacji do głowicy rozpylającej. To przyczynia się do wydłużania czasu zmiany kolorów i zwiększa straty farby. Nowe poziome ramię operacyjne robota umożliwia instalację takich komponentów aplikacyjnych, jak systemy zmiany kolorów, mieszaczy, stacji dokujących czy separatorów potencjału, bezpośrednio w pobliżu przegubu robota. Ponadto, można w nim zainstalować dwie sterowane pompy dozujące.
Więcej miejsca na rozbudowę
Jeżeli przestrzeń instalacyjna w ramieniu robota okaże się zbyt mała, można ją powiększyć o moduł rozszerzający. Moduł stanowi duża komora umieszczona na pionowym ramieniu robota, chroniąca zainstalowane w niej elementy przed zanieczyszczeniami i zapewniająca do nich łatwy dostęp. Takie rozwiązanie pozwala za każdym razem na dostosowanie zestawu komponentów aplikacyjnych do odpowiednich oczekiwań klienta. Konsola montażowa, umieszczona w module mocowanym na pionowym ramieniu robota, pozwala na zainstalowanie do 32 zaworów. Przewody instalacyjne nie przechodzą poprzez przepusty w ścianach o ostrych krawędziach, lecz na zewnątrz, a dzięki złączom są w pełni dostępne i łatwe do demontażu. Przewody materiałów malarskich i instalacje sterownicze poprowadzone są bocznymi wężami do ramienia operacyjnego robota. Roboty malarskie serii T1 mogą być również wyposażane w moduł rozszerzający, gdy nie posiadają nowego ramienia operacyjnego.
Robot malarski T1 z nowym ramieniem i modułem rozszerzającym.
Złożone układy aplikacyjne blisko przegubu
Zaprojektowany specjalnie dla optymalizacji procesów lakierniczych robot T1 został usprawniony przez nowe ramię operacyjne i moduł rozszerzający. Złącza pozwalają na łatwe czyszczenie i bardzo szybki demontaż. Naprawy instalacji i przewodów materiałów malarskich nie wymagają demontażu złącz. Pionowe ramię robota i moduł rozszerzający są łatwo dostępne i nadzwyczaj łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Wprowadzenie ramienia operacyjnego i modułu rozszerzającego dla robota malarskiego T1 umożliwiło bezpośrednie instalowanie bardzo złożonych komponentów aplikacyjnych optymalnie blisko przegubu. Zmniejszenie odległości pomiędzy komponentami aplikacyjnymi a głowicą natryskową umożliwia redukcję strat materiałów malarskich i znaczne skrócenie czasu zmiany kolorów.
b+m Polska sp. z o.o.
info@bm-polska.pl
www.bm-polska.pl