• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian
    Wydanie nr: 3(59)/2009

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia

    KALENDARZ

    WYDARZENIA

    ponad rok temu  01.05.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Seminarium w Wiśle firmy LacTec

    To nie magia a elektrostatyka – w niezmiernie ciekawy sposób o podstawach elektrostatyki mówił i przeprowadzał eksperymenty Detlef Kleber podczas seminarium zorganizowanego przez firmę LacTec. Zjawisko przyciągania i odpychania cząsteczek jest wykorzystywane właśnie w procesach lakierowania.

    Począwszy od 1996 roku firma LacTec organizuje w Niemczech własne seminaria. W tym czasie odbyły się już 22 spotkania, w których wzięło udział ponad 1000 zaproszonych przez nas gości. - W związku z tym, że uważamy Polskę za ważny kraj partnerski w ramach Wspólnoty Europejskiej, podjęliśmy decyzję zorganizowania pierwszego naszego zagranicznego seminarium w Wiśle – mówi Thomas Scholz z firmy LacTec. - Nasze seminaria nie są pomyślane jako typowe spotkania reklamowe, gdyż mają one głównie na celu przekazywanie wiedzy na temat zasadniczych zjawisk stanowiących podstawy technologii lakierniczych i logistyki samego procesu lakierowania. Dodatkowo, rzecz jasna, prezentujemy praktyczne zastosowanie tychże zjawisk, wykorzystywane przez LacTec do produkcji urządzeń, które stają się przedmiotem naszych dyskusji. Dlatego też niezmiernie ważna jest dla nas zamykająca seminarium godzina pytań, podczas której dyskutowane są w szerokim gremium problemy, z którymi spotykają się klienci i użytkownicy. Często dyskusja ta jest bardzo pomocna, gdyż oprócz specjalistów z LacTecu biorą w niej udział również specjaliści ze strony producentów lakierów oraz partnerzy wytwarzający kabiny lakiernicze.

    704144.jpg

    ReklamaŚT - electriscoatings 24.04 - 24.10 Julian
    „Pożar” pod kontrolą.

    704142.jpg

    Detlef Kleber w niezwykle ciekawy sposób mówił o podstawach elektrostatyki.

    Oddźwięk, który już na samym wstępie zaowocował 18 zgłoszeniami, zdziwił organizatorów i zarazem pozytywnie zaskoczył. Samo seminarium, które zorganizowano w oparciu o wypróbowaną i jednocześnie sprawdzoną koncepcję, zostało niezwykle pozytywnie przyjęte przez uczestników spotkania, którzy wskazali również na potencjał polepszenia jego formuły. - Uwagi te zostaną uwzględnione podczas kolejnej imprezy, do programu której wejdą także m.in. zagadnienia dotyczące stosowania lakieru i technik wykorzystywanych w liniach lakierniczych – dodaje Richard Paluch, przedstawiciel Lacteca na Polskę.

    704143.jpg

    Jedno z doświadczeń elektrostatycznych.

    704140.jpg

    Stół doświadczeń.

    - Na sympozjum poruszono tematy, jak dla mnie, zupełnie nieznane – mówi Marcin Żądłowski, właściciel firmy UNISON – producent maszyn stolarskich. - Nie spotkałem się wcześniej w takim stopniu, jak podczas sympozjum, z lakierowaniem elektrostatycznym. Pozwoliło mi ono w inny sposób spojrzeć na temat lakierowania. Takiego typu lakierowania nie da się w prosty sposób zastosować w maszynach produkowanych obecnie przez moją firmę, ale zawsze dla potrzeb klienta można zbudować maszynę, która wykorzysta zalety lakierowania elektrostatycznego. Ciekawym tematem były techniki oszczędzania i czyszczenia linii lakierniczych z farby znajdującej się w przewodach. Przypuszczam, że taki system w najbliższej przyszłości zastosuję w jednej ze swoich maszyn.

    704141.jpg

    Przygotowanie do kolejnego eksperymentu.

    Kolejne seminarium

    Ustalony już został termin kolejnego spotkania. Organizatorzy liczą, że w dniach 6-7 maja przyszłego roku w Wiśle będą mogli przywitać jeszcze liczniejsze grono zainteresowanych klientów i partnerów z Polski. Wszelkich informacji na ten temat udzieli, przyjmujący zgłoszenia pan Richard Paluch pod adresem mailowym lactecpl@lactec.com i numerem telefonu 0518 674 687.