• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(69)/2011

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.01.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 2

    Aplikacje dostarczyła firma Wagner. W automacie pracuje 9 pistoletów, a 2 służą do domalowywania ręcznego.




    Serce lakierni...




    ... czyli kabina malarska.

    Z kabiny detale trafiają do pieca. Wydzielone są w nim dwie sekcje: jedna do suszenia elementów z myjki, a druga do polimeryzacji proszku. Tylko ta druga, do utwardzania farby, jest ogrzewana. Gorące powietrze z tej sekcji jest ponownie wykorzystywane w sekcji suszącej i dzięki temu udaje się zaoszczędzić 30 proc. energii. Zastosowane kurtyny powietrzne są bardzo wydajne w procesie suszenia, dzięki czemu łatwiejsze jest utrzymanie odpowiedniej temperatury. – Piec jest tak zaprojektowany, aby osiągnąć optymalny rozkład temperatur przy minimalnym zużyciu energii – dodaje A. Korus. W czasie całego procesu malowania proszkowego do transportu elementów używany jest pojedynczy przenośnik podwieszany. Zarówno napięcie, jak i smarowanie łańcucha są automatyczne.




    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Cyklon gwarantuje niemal 100-proc. odzysk farby.




    Tunel suszarniczy.

    System jest kontrolowany z jednego miejsca przez panel sterowania Siemens PLC z ekranem dotykowym. Wszystkie ustawienia i regulacje dla całej linii mogą być przeprowadzone z tego panelu. Potrzebne funkcje kontroli i bezpieczeństwa są wbudowane w panel sterowania, który posiada wewnętrzny system zabezpieczający przed niewłaściwą operacją.

    Linia lakiernicza dla firmy MBA została tak zaprojektowana, aby przy jak najmniejszych kosztach eksploatacyjnych uzyskać jak największą wydajność.

    Nowa lakiernia rozpoczęła pracę pod koniec stycznia. Cała linia pracuje z prędkością do 1,6 metra na minutę. Jest ona w stanie pomalować ok. 700 m2 detali na 8 godzin i tę wydajność uzyskano już w trakcie uruchomienia linii. – To trzy razy więcej niż malowaliśmy ręcznie – mówi M. Dulny, prezes firmy. – Trudno o kompleksową ocenę pracy tej lakierni po kilku dniach jest funkcjonowania, lecz już dziś można powiedzieć, że to był dobry wybór. Dzięki tej inwestycji będziemy w stanie zwiększyć produkcję.

    Ulvedal Polska

    Na początku 2010 r. firma Ulvedal Finishing Dania i Andrzej Korus rozpoczęli współpracę na polskim rynku. Wszystkie potrzebne części zamienne są dostępne w magazynie w Polsce, tak że ewentualny serwis może być przeprowadzony w bardzo krótkim czasie. Instalacja dla firmy MBA jest pierwszą instalacją firmy Ulvedal Polska na rynku polskim. Drugie zamówienie zostało podpisane z firmą ITC w grudniu 2010 r., a kolejne dwa w styczniu 2011 r. Całkowita linia firmy Ulvedal Finishing została zainstalowana na rynku polskim w 2000 r. w firmie REHA-POL-A Sp. z o.o. Projektowanie i produkcja linii Ulvedal odbywa się w Danii, z zachowaniem najwyższego poziomu jakości i wiedzy technologicznej. Firma Ulvedal Finishing Dania do tej pory była najbardziej aktywna w Niemczech, Izraelu, Belgii, Danii, Estonii, na Łotwie i Litwie. Liczba kompletnych instalacji automatycznych tylko dla Łotwy i Estonii liczy dzisiaj ponad 20. Wszystkie linie są projektowane dokładnie według potrzeb klienta, również jako całkowite instalacje „pod klucz” z aplikacjami do malowania proszkowego, w zależności od potrzeb i wymagań klienta (mogą być Wagnera, Nordsona, Gemy, Samesa itp.).

    Grzegorz Petka

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...