Pandemia niewątpliwie ograniczyła wielu pracownikom dostęp do wiedzy i nowości, a przecież świat się nie zatrzymał. Cały czas powstają nowe rozwiązania, laboratoria firm pracują z całą mocą, a oczekiwania klientów stale się zmieniają.
Dużą szansę na uzupełnienie wiedzy i poznanie nowości, które pojawiły się w branży, daje konferencja „Chemia i Motoryzacja”, zaplanowana na 7–8 września 2021, w Warszawie. Szczególnie, że swój udział potwierdziło wielu znakomitych prelegentów. Ważne i niezwykle ciekawe zapewne będą wystąpienia przedstawicieli producentów farb i lakierów, którzy zamierzają dużo czasu poświęcić sprawom ekologii i ochronie środowiska oraz nowościom do tej pory nieomawianym podczas konferencji.
Tym razem w szerszym zakresie będą prezentowane zagadnienia związane z systemami proszkowymi, w tym rozwiązania, które niebawem mogą znacząco skrócić proces produkcyjny i zredukować koszty malowania. Ponadto omawiana będzie problematyka dotycząca pojazdów elektrycznych, a więc zagadnienia związane z bezpieczeństwem, kosztami oraz trwałością powłok lakierniczych.
Kolejnym obszarem tematycznym będzie cała seria wystąpień dotyczących aplikacji farb, w tym nakładania farb proszkowych. Zaprezentowana będzie nowa technika, jaką jest nadruk farb, automatyzacja produkcji, a także systemy istotnie zwiększające wydajność i obniżające koszty.Pojawi się również część poradnikowa, czyli jak można radzić sobie z problemami, które bywają nieuniknione w codziennej pracy. Między innymi będzie mowa o sposobach eliminowania nieprawidłowości w procesie kataforezy, a także podczas klejenia elementów.
Ponadto zaprezentowana będzie rola tworzyw sztucznych w rozwoju motoryzacji, ich cechy w porównaniu do materiałów konwencjonalnych oraz nowe metody pozwalające na skuteczną kontrolę własności wizualnych tworzyw.
Na zakończenie konferencji zaplanowana jest dyskusja ekspertów ze specjalistami ze strony przemysłu dotycząca przyszłości systemów farb i lakierów. Będzie to kontynuacja niezwykłej wymiany poglądów, jaka miała miejsce podczas poprzedniej „Chemii i Motoryzacji”.
Krótko mówiąc, zapowiada się ciekawe spotkanie, podczas którego będzie można wielu rzeczy się dowiedzieć i nauczyć. Po tak długiej przerwie z pewnością warto z takiej okazji skorzystać. Szczegóły na www.chemiaimotoryzacja.plProgram
Lepsze, trwalsze, doskonalsze – rola i znaczenie tworzyw sztucznych dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego (Jacek Szczerba - Prezes Genplast)
Własności wizualne elementów z tworzyw sztucznych – teraz kontrolujemy je skutecznie (Tomasz Więckowski - Prezes Eurotom)
Komentarze (0)