• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 5(49)/2007

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  01.09.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    Drugą grupą wyrobów to produkty przemysłu grzewczego

    Farba na tego typu wyroby, jak: grzejniki panelowe, rurkowe, żeberkowe, stalowe, jak i aluminiowe, uzupełniona o specjalistyczne dodatki i antyutleniacza, posiada właściwości, które chronią ją przed żółknięciem i degradacją powierzchni związaną z często zmieniającą się temperaturą roboczą. Oprócz walorów estetycznych i ekonomicznych opracowana farba, ze względów na specyficzną konstrukcję ma cechę, która preferowana jest przez przepisy prawa budowlanego. Zalecane są powłoki, które w swojej objętości nie przekraczają 60 % substancji organicznych. Wychodząc naprzeciw tym wymogom farba cienkopowłokowa z zawartością poniżej 50 % składników organicznych staje na szczycie tej hierarchii jako farba trudno palna i mało toksyczna.

    Kolejną zaletą farby cienko powłokowej są jej rewelacyjnie niskie parametry jako izolatora. Tak cienka warstwa farby pozwala swobodnie emitować energię cieplną zgodnie z przeznaczeniem wyrobu, jakim jest grzejnik. Bagatelizowany problem przy pojedynczym wyrobie to jednak bardzo poważne straty wynikające ze sprawności układu grzewczego kotłowni na wielotysięcznym osiedlu mieszkaniowym, gdzie takich grzejników jest nawet kilkadziesiąt tysięcy. Oceniając ten temat w skali globalnej skoncentrowaliśmy nasze prace badawcze na uzyskaniu produktu doskonałego, czyli wyrobu w postaci farby cienko powłokowej zmetalizowanej w swojej objętości tworząc mikro mostki termiczne (zastrzeżenie patentowe). W ten sposób farba będzie przewodnikiem energii cieplnej a nie jej izolatorem jak było to dotychczas (rys. nr 2).

    Trzecia grupa wyrobów dotyczy produktów sprzętu gospodarstwa domowego

    Producenci lodówek, pralek, wyciągów kuchennych, mikrofalówek, lamp panelowych (długo by wymieniać), szukając oszczędności, doszli do kłopotliwych sytuacji, gdzie żąda się od nich bardzo dobrej jakości produktów w bardzo niskiej cenie. W tej branży przyniosło to niechciane skutki w postaci obniżonej jakości powłok na wyrobach. Na standardowej farbie nie można drastycznie obniżyć warstwy filmu nie tracąc na jej estetyce, gdzie w efekcie farba ma przebarwienia, traci rozlewność, uwypukla się efekt skórki pomarańczy. Aby rozwiązać te problemy nasze laboratorium postawiło sobie za cel opracować farbę pozbawioną tych wad. Receptura farby cienko powłokowej nie jest przypadkowa, potrafi ona na dużych powierzchniach przy grubości roboczej 25 – 35 µm zachować parametry mechaniczne, jak również wysoką estetykę i rozlewność. To dzięki specjalistycznej żywicy układ potrafi przyjąć niestosowane dotychczas dawki komponentów. Użyta do produkcji farby cienko powłokowej najwyższej jakości biel tytanowa obrobiona cyrkonem, krzemem i glinem, produkowana w nowoczesnej technologii chlorkowej, tworzy tak znakomite parametry odpornościowe i kryjące. Technologia ta pod względem grubości powłoki stawia farby proszkowe na równorzędnej płaszczyźnie z farbami ciekłymi najwyższej klasy.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...