• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(143)/2023

    Aktualności i przegląd rynku

    Artykuły branżowe

    Raport

    ponad rok temu  07.08.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    Sherwin-Williams to kolejna firma znajdująca się na czele europejskiej aktywności w zakresie fuzji i przejęć w zimie 2022/23, a większość jej ostatniego szlaku akwizycji można prześledzić przez Niemcy i Włochy. Głównym punktem najnowszej fali przejęć Sherwin-Williams w zeszłym roku było nabycie działalności w zakresie powłok przemysłowych od szwajcarskiej firmy Sika. Działalność w zakresie tych powłok była w rzeczywistości zlokalizowana w Niemczech i zaspokajała popyt tam oraz w Polsce, Austrii i Szwajcarii. Zakres przeniesionej działalności obejmował systemy ochrony antykorozyjnej dla infrastruktury cywilnej, inżynierii, energetyki i sektora chemicznego, a także okładziny do zbiorników i rur, aplikacje na odpady i ścieki oraz systemy ochrony przeciwpożarowej dla różnych materiałów budowlanych. Niedługo potem Sherwin-Williams przejął niemieckiego producenta i dystrybutora powłok w podobnej dziedzinie: Gross & Perthun, który obsługiwał sektory ciężkiego sprzętu i transportu. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Jesienią 2022 roku i ponownie w Niemczech Sherwin-Williams przejął Specialized Industrial Coatings Holding (SIC Holding), przedsięwzięcie Peter Möhrle Holding i GP Capital UG, które posiadało zarówno Oskar Nolte GmbH, jak i Klumpp Coatings GmbH. Portfolio rozwiązań SIC Holding obejmuje powłoki foliowe, jak również utwardzane radiacyjnie i wodorozcieńczalne powłoki do drewna dla przemysłu płyt meblowych i podłóg. Działalność ta obsługiwała Europę, Azję i Amerykę Południową, a zamknięcie transakcji nastąpiło na początku 2023 roku. Wyraźnie widać, że jest to atrakcyjna opcja dla dalszego wchodzenia na tamtejsze rynki wschodzące.
    Tymczasem we Włoszech Sherwin-Williams przejął Industria Chimica Adriatica S.p.A. (ICA), projektanta, producenta i dystrybutora przemysłowych powłok do drewna stosowanych w szafkach kuchennych, meblach i dekoracjach, produktach budowlanych, podłogach i innych specjalistycznych zastosowaniach. Nabyta firma osiąga roczne obroty przekraczające 150 milionów euro, a jej sprzedaż i działalność prowadzona jest na całym świecie, w tym w zakładach produkcyjnych we Włoszech i w Polsce, a także poprzez udział ICA w indyjskiej spółce joint venture ICA Pidilite. Włoski sektor wykończenia drewna jest bardzo rozdrobniony, ale powoli i pewnie wielu z czołowych graczy zostanie wchłoniętych przez międzynarodowe firmy, które chcą mieć swój kawałek tortu. ICA to kolejna z czołowych firm, która została wykupiona przez międzynarodową firmę. 

    Niemieckie firmy w cenie 

    Tagi: rynek farb, fuzje,

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik