• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Artykuły branżowe

    Wydarzenia

    Drewno

    ponad rok temu  27.06.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 3

    Ostatnie miesiące nie były korzystne dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Wszystko za sprawą pogłębiającego się kryzysu energetycznego, spadku zamówień i eksportu mebli i wyrobów z drewna, wciąż rosnących cen surowca drzewnego, przerw w łańcuchach dostaw czy postępującą inflacją. Jak radzić sobie z niestabilnością rynku i przetrwać w trudnych czasach? O tym już we wrześniu w Poznaniu rozmawiać będą profesjonaliści podczas najważniejszego spotkania branży drzewnej i meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej – targów DREMA 2023.

    Polska jest trzecim na świecie największym eksportem mebli. Konkurencja na rynku meblarskim jest jednak duża, zarówno ze strony producentów azjatyckich, jak i państw Europy Środkowo-Wschodniej. Przy rosnących kosztach produkcji utrzymanie silnej pozycji międzynarodowej polskiej branży meblarskiej wymaga od firm podjęcia wielu działań, w tym inwestycji w rozwiązania, które pomogą zoptymalizować produkcję i zminimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne.

    Na targach DREMA 2023 zaprezentowane zostaną zaawansowane technologicznie rozwiązania, zintegrowane systemy i maszyny, które znacznie mogą obniżyć koszty produkcji, a co za tym idzie - usprawnić wydajność, jakość i zrównoważony rozwój obróbki drewna i produkcji mebli. Ekspozycja obejmować będzie zarówno automatyzację i cyfryzację procesów, robotyzację miejsc pracy, jak i zastosowanie nowych materiałów i technologii – wszystko po to, aby wspomagać potencjał oszczędności zasobów.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - Kluczem do utrzymania dalszych dynamicznych wzrostów polskiej branży będzie w najbliższych latach dalsza optymalizacja procesów produkcyjnych i ich automatyzacja. Bez tego stracimy naszą konkurencyjność. Od wysokich kosztów surowców, energii czy płac nie uciekniemy, a więc musimy szukać przewag i szans właśnie w poprawie procesów i automatyzacji produkcji. Osobiście spodziewam się, że w najbliższych latach na dobre w fabrykach mebli zagości robotyzacja. Na pewno pomocne w tym zakresie będą kontynuacje programów wsparcia. A co do samych mebli, to będziemy zdecydowanie szukać nowych materiałów, które można zastosować w produkcji meblarskiej. Problemy z surowcem drzewnym raczej będą się pogłębiały, a więc musimy szukać alternatywny. Pytanie tylko, kiedy ją znajdziemy i czy będzie równie ekologiczna
     – podkreśla Michał Strzelecki, dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

    MOC PRZYCIĄGANIA

    Siła targów DREMA ma moc przyciągania. Do grona wystawców najbliższej edycji już dołączyli liderzy branży. Najnowsze technologie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego od 12 do 15 września 2023 r. ponownie wypełnią hale na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Choć do rozpoczęcia targów DREMA zostały jeszcze ponad trzy miesiące, to powierzchnia wystawiennicza została już w dużej mierze zarezerwowana. Dowodem na bardzo duże zapotrzebowanie na spotkania profesjonalistów, jakim są targi DREMA, jest mocna reprezentacja kluczowych firm sektora innowacji, szeroka prezentacja maszyn w ruchu i urządzeń do obróbki drewna, kompleksowa oferta zaopatrzenia dla producentów mebli (surowce, materiały, komponenty, technologie, maszyny i narzędzia). Warto podkreślić, że targi DREMA znajdują się na liście 12 światowych wystaw popieranych przez EUMABOIS - Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna i są JEDYNE w Polsce w tym rankingu.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...