• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 5(49)/2007

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  01.09.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Strona 2 z 4

    Pozwoli nam to optymalnie wykorzystać ciepłotę pieca i uniknąć niepotrzebnych strat energii potrzebnej na rozruch i wystudzenie. Kolejnym rozwiązaniem jest utworzenie tzw. „rotującej zmiany”. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni do pracy na kilku stanowiskach, zarówno na malarni jak i w innym miejscu. Nam pozwoli to mieć komfort uniwersalnego pracownika i obniży ryzyko postoju spowodowane brakiem wykwalifikowanego operatora. W zależności od potrzeb kierujemy pracowników w określone gniazdo produkcyjne.

    454003.jpg

    Kabina do szybkiej zmiany kolorów - kabina Super Cube (Wagner).

    454002.jpg

    Kabina do szybkiej zmiany koloru schemat - Super Cube (Wagner).

    454005.jpg

    Kabina z filtrowym systemem odzysku schemat - ICF (Wagner).

    Czynników wpływających na optymalizację pracy na malarni jest wiele. Omówiliśmy tylko niektóre, a w praktyce zdarza się nam bagatelizować wiele z nich. Zgranie wszystkich ważnych w tej dziedzinie czynników da nam gwarancje pełnego sukcesu, jakim jest polepszenie organizacji na naszej malarni. Warte podkreślenia są metody analityczne procesu lakierowania coraz szerzej stosowane przez lakiernie w Polsce. Jedną z nich jest SPC (statystyczna kontrola procesu) polegająca np. na ciągłym monitorowaniu i rejestrowaniu wydatku farby w jednostce czasu na ilość polakierowanych elementów. Uzyskane dane po analizie pozwalają w jasny sposób zidentyfikować mocne i słabe punkty lakierni.

    454010.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Sposób zawieszeni detali ma znaczący wpływ na skutecznośc aplikowania farby (Wagner Itep).

    454007.jpg

    Nowoczeny system aplikacyjny do malownia felg alumniiowych (Gema).

    454008.jpg

    Nowoczesny system aplikacyjny do malowania felg aluminiowych (Wagner).

    Redukcja kosztów poprzez modernizację malarni proszkowej

    Rozsądnie skalkulowane wydatki na unowocześnienie malarni pozwalają na wprowadzenie rozwiązań, które szybko zwrócą poczynioną inwestycję dzięki obniżeniu kosztów bieżących pracy linii. Większość prac modernizacyjnych, z którymi się spotykamy ma na celu przyspieszenie produkcji, obniżenie kosztów energetycznych oraz zmniejszenie konsumpcji farb.

    Systemy aplikacyjne

    Najważniejszym parametrem, określającym sprawność systemu aplikacyjnego farby, jest tak zwana efektywność malowania. Określa się ją w procentach, a oznacza ona ilość farby wypylonej i faktycznie osiadającej na powierzchni malowanych detali. W najbardziej sprawnych systemach aplikacyjnych można osiągnąć nawet 90% efektywność malowania. Oczywistym jest, że bardzo duże znaczenie w uzyskaniu dobrego wyniku mają też takie czynniki, jak kształt i sposób zawieszenia detali oraz prawidłowe uziemienie, a także odpowiednio dobrana, dobrze przyjmująca ładunek farba. Niemniej jednak, wysokosprawne, nowoczesne urządzenia pozwalają na znacznie skuteczniejsze napylanie farby niż urządzenia starszej generacji.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...