• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(59)/2009

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  01.05.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    Wszystkie tunele Euro 90 wyposażone są w odzysk wody płuczącej poprzez zastosowany system kaskadowego połączenia wanien. Odzyskana woda zasila wanny z kąpielą chemiczną na ciepło, prowadząc do znacznych oszczędności energii w postaci wody, ciepła i produktu chemicznego.

    711096.jpg

    Wejście detali do pieca.

    Piece do osuszania detali oraz ich polimeryzacji

    Piece do osuszania detali oraz ich polimeryzacji są wyposażone w niezależny system ogrzewania z oddzielną regulacją temperatury i wentylacji, co także zapewnia maksymalną oszczędność energii. Piec działa na zasadzie wymuszonej cyrkulacji ciepłego powietrza. Detale, po przejściu przez tunel myjący, zostają osuszone ciepłym powietrzem wprowadzonym w cyrkulację przez serię wentylatorów. Temperatura wymagana do osuszania to 100 - 120°C. Możliwe jest podniesienie efektu osuszania poprzez zwiększenie temperatury, co jednak pociąga za sobą zwiększone zużycie paliwa. Zawieszanie detali powinno być wykonywane w taki sposób, aby do pieca dostawało się możliwie jak najmniej wody. Należy unikać zbierania się wody, stosując gdzie to możliwe otworki odpływowe lub montując urządzenia nadmuchujące przy wejściu do pieca. Zasyfonowany piec do polimeryzacji wyposażony jest w system ogrzewania powietrzem z wymianą niebezpośrednią. System ten jest bardziej wydajny i bardziej pewny od wcześniej stosowanego systemu wymiany bezpośredniej, co było przyczyną wielu problemów dotyczących wykończenia detali i ochrony środowiska.

    711093.jpg

    Schemat poglądowy lakierni – modułowa budowa.

    Na całej długości pieca umieszczono specjalny systemem wentylacji, który gwarantuje równomierną dystrybucję ciepła od początku do końca fazy polimeryzacji oraz jednorodną temperaturę od góry do dołu detalu przeznaczonego do malowania. Temperatura w piecu osuszającym oraz w piecu do polimeryzacji jest stale kontrolowana i monitorowana przez panel kontroli Touch screen. W przypadku wystąpienia anomalii, aktywują się systemy alarmowe wzywające do wykonania niezbędnych czynności interwencyjnych.

    Modułowość systemu umożliwia zaspokojenie wszelkich wymogów czy to poprzez zastosowanie cykli tradycyjnych, czy cykli awangardowych i innowacyjnych, jak na przykład stosowanie nanotechnologii.

    Kabiny do malowania proszkowego

    Po fazie przygotowania wyrób wchodzi do kabiny do malowania proszkowego, w której zostaje pokryty warstwą farby proszkowej. System posiada bardzo proste i kompaktowe kabiny z możliwością wymiany wykończenia detalu w każdym momencie i w bardzo prosty sposób oraz cyklonowy system całkowitego odzysku nadmiaru farby proszkowej. W celu rozwiązania problemów klasycznych kabin ze stali inox, których ścianki są bardzo gładkie, ale bardzo przewodzące, Euro 90 ma dwa nowe modele kabin, określanych jako CP i DS. Kabina do malowania, model CP, kompletna w system odzysku farby proszkowej jest skonstruowana ze stali malowanej proszkowo, w celu uzyskania gładkiej i nieprzewodzącej powierzchni. Kabina do malowania, model DS, kompletna w system odzysku farby proszkowej, jest skonstruowana ze specjalnej, wielowarstwowej okładziny Sandwich Dielektryczny.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...