• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(47)/2007

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.05.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    Oczyszczanie powietrza:

    - System oczyszczania ciągłego z kurtyną wodną, tzw. Skimmer oddziela resztki lakieru. Również Scrubber wykorzystuje wodę do wychwytywania cząstek stałych w gazach na wyjściu. Użycie wody gwarantuje najwyższą jakość wykańczanych powierzchni;

    - System oczyszczania na sucho, z podwójnym filtrowaniem ma zastosowanie szczególnie przy aplikacji klejów, gdzie dozowanie kleju jest o wiele wazniejsze niż jakość wykończenia.

    Nadciśnienie:

    struktura ‘plenum’ nawiewu powietrza została opracowana i wykonana w celu perfekcyjnego sterowania przepływem i dlatego automat iBotic ma szczególne zastosowanie przy lakierowaniu powierzchni delikatnych lub na wysoki połysk; tak więc podciśnienie utrzymywane wewnątrz zapobiega osadzaniu się pyłu lakierniczego na lakierowanych elementach oraz na ruchomych częściach maszyny (ramiona, pistolety), a uzyskuje się je dzięki:

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - Podawanie powietrza do wentylacji kabiny z zewnętrznych zespołów np. Hiperfiltr i Nawilżacz, odpowiednio dopasowanych aby dostarczać powietrza również do pieców suszarniczych połączonych w linii z iBotic; w ten sposób cały obszar aplikacji preparatu oraz jego suszenia jest doskonale chroniony przed pyłem;

    - Wbudowanie w strukturę maszyny wentylatorów i utrzymywanie nadciśnienia w powietrzy pobieranyc z otoczenia: to rozwiązanie zadowalające dla wykończeń standardowych i w przypadku aplikacji kleju

    Ramiona natryskowe:

    iBotic może być dostarczany i zaprogramowany tylko z jednym ramieniem natryskowym. Osie poruszają się z zastosowaniem silników “brushless” ze sterowaniem ‘fulldigital’; dzięki nim uzyskuje się ogromna płynność ruchów i niskie zużycie części mechanicznych.

    - Ramię natryskowe do lakieru: każde ramię montowane jest na szybkozłączki i pracuje w 5 osiach, z czego 4 są sterowane elektronicznie: X, Y, Z (pionowa), ß (obracanie się ramienia); pistolety instalowane są 4 do powierzchni płaskich i 1 do brzegów, niezależnie poruszająca się i z zaprogramowanym autoamtycznym pozycjonowaniem. Obiegi podawania lakieru są 3.

    - Ramię natryskowe do kleju: ze względu na rodzaj preparatu ramię jest stałe i posiada jeden obieg zasilania. Instalowane są 1 lub 2 pistolety do powierzchni płaskich i 1 do brzegów.

    Odczyt elementów:

    Elektroniczna bariera do odczytu elementów umożliwia idealną identyfikację ich kształtu i ustawienia: wersja podstawowa maszyny posiada 120 fotodiod do odczytu, ale precyzję można jeszcze zwiększyć dzięki nawet 512 fotodiod dla roboczej szerokości 1300 mm., lub 576 dla szerokości 1600 mm.

    Sterowanie:

    System posiada przemysłowy PC, sterujący wszystkimi funkcjami, ruchami i aplikacją poprzez natrysk preparatu, na bazie Windows?; tak więc korzysta z programu powszechnie znanego i używanego.

    Interfejs graficzny, doskonale zintegrowany ze sterowaniem, umożliwia ustawianie paramterów technologicznych maszyny w formie graficznej.

    ANDRZEJ SAUŚ

    CEFLA FINISHING POLSKA

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...