Działania mające na celu zapewnienie szybkiej zmiany farby, takie jak np. zastosowanie ruchomej kabiny, okazały się dla fimy Suermann zbędne. „ Firma pracuje konsekwentnie w trybie szarżowym” wyjaśnia Strauß. Z powodu wykorzystywania tylko czterech kolorów podstawowych w trakcie jednej zmiany produkcyjnej, farbę zmienia się tylko dwa razy. Cykl ten trwa do dwunastu minut. Ten krótki czas pozwala na dokładne wyczyszczenie aplikacji i kabiny oraz na przestawienie produkcji na nowy kolor. Suermann świadomie zdecydował się na klasyczną kabinę firmy EISENMANN ze szkła. „Oceniam to tak, jeśli podczas produkcji mogę rzucić kontrolujące spojrzenie na proces lakierowania, to wybieram zdecydowanie kabinę ze szkła.” Tymi słowy tłumaczył podjęcie swojej decyzji szef firmy. Poza tym w ten sposób może lepiej zaprezentować produkcję swoim klientom. Dla takich celów najlepiej nadaje się transparentne otoczenie miejsca pracy. Ściany kabiny ze szkła bezpiecznego mają absolutnie gładką powierzchnię zewnętrzną tak, że proszek nie ma żadnej możliwości przyczepiania się do kabiny. Podłoga kabiny w kształcie lejka (stożka) z podwójnych ścianek z tworzywa sztucznego przyczynia się – jak wyraźnie podkreślił tutaj Strauß – do lepszego zasysania proszku. W razie konieczności domalowywania detali, zastosowano ręczne stanowisko lakiernicze wyposażone w dwa dodatkowe pistolety.
Większość detali produkowanych przez Bawarczyków nie jest lakierowana manualnie. Służą to tego automatyczne pistolety proszkowe. Doskonale nadają się one zarówno do lakierowania grubych odlewów żeliwnych, jak i cienkich blach. Ogromna różnorodność produkowanych detali wymagała rozwiązania, które mogłoby sprostać ich najróżnorodniejszym kształtom. Dyrektor fabryki, Pan Sauermann przed podpisaniem zlecenia, osobiście pofatygował się do francuskiego Grenoble, by przekonać się na własne oczy o znakomitej jakości działania proponowanych przez firmę EISENMANN pistoletów proszkowych. „Już same pierwsze próby w technikum doświadczalnym firmy EISENMANN przyniosły doskonałe wyniki powlekania powierzchni proszkiem”, przypomina sobie właściciel firmy.„Zwłaszcza detale o bardzo skomplikowanych kształtach wykazywały bardzo dużą dokładność polakierowania pistoletami opracowanymi przez firmę EISENMANN. Również dobry wynik wykazały elementy wymagające grubszej powłoki lakierniczej. „O często w takich przypadkach obserwowanym zjawisku tak zwanej skórki pomarańczowej nie było ani śladu”, zaznaczył dyrektor produkcji. Proszek pokrył równomiernie wszystkie powierzchnie, zagłębienia i krawędzie detalu. Było więc od razu jasne, że Sauermann swoją linię do lakierowania proszkowego wyposaży w nowoczesne aplikacje firmy EISENMANN. Już teraz, dokładnie rok po uruchomieniu produkcji , nowa linia zwróciła się w stu procentach tej rodzinnej firmie. Dzięki wysokiej jakości firma Sauermann zyskała licznych nowych klientów, którzy – jak sam przyznaje – byli tak samo zachwyceni efektem lakierowania proszkiem, jak on sam. EISENMANN jest również obecny na rynku polskim. Do inwestycji zakończonych w tym roku należy zaliczyć: linie do lakierowania zanurzeniowego (KTL) w firmie Johnson Controls w Siemianowicach Śląskich, linie do lakierowania proszkowego w firmie Pentair w Dzierżoniowie. Na etapie uruchomienia jest linia KTL do lakierowania zanurzeniowego korpusów autobusów w MAN w Starachowicach.
Naszą ofertę znajdą Państwo na tegorocznych targach ITM w Poznaniu w dniach 11-14.05.2007 – Salon SURFEX, Hala 6A, stoisko 16.HORST STRAUSS
EISENMANN
Komentarze (0)