• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(60)/2009

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.07.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

    Strona 2 z 5

    745021.jpg

    Potwierdzenie faktu gromadzenia się cząstek na powierzchni samego detalu jest często niemożliwe. Powoduje to konieczność wdrożenia metody zmywania powierzchni ciekłym medium, w którym to cząstki zostają uwięzione. Źródło: Fraunhofer IPA

    Parts2clean 2009

    Który z systemów zapewnia rzetelną i ekonomiczną metodę kontroli procesu mycia? Jakie czynniki wpływają na fakt gromadzenia się cząstek zanieczyszczeń oraz powstawania filmów na mytych obiektach? Odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań, znajdą Państwo na międzynarodowych targach parts2clean. Odwiedzając targi, będą mieli Państwo okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu przygotowania powierzchni, suszenia, systemów kontroli procesu mycia czy też dowiedzieć się o alternatywnych procesach przygotowania powierzchni. Ponadto, targi zasilą dostawcy sprzętu myjącego, środków do przygotowania powierzchni, automatyki procesowej oraz specjaliści i doradcy. Targi odbędą się w centrum wystawienniczym w Sztutgardzie. Parts2clean potrwa od 20 do 22 września 2009 r. Po raz pierwszy targom towarzyszyć będzie konferencja w dniach 19-20 września, której myślą przewodnią będą „Wymogi międzynarodowe, technologie i rynki”. Wszelkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronach www.parts2clean-congress.com oraz www.parts2clean.com. Dodatkowo odbędą się międzynarodowe targi korozji, zabezpieczeń oraz pakowania – www.corosave.com.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Ekstrakcja cząstek oraz rozwój badań próbek w ramach normy VDA 19

    Ze względu na swoją geometrię, cząstki nie zawsze stale utrzymują się na poddawanym testom obiekcie. Wymusza to wdrożenie dodatkowego etapu przygotowania powierzchni, w którym to cząsteczki są uwięzione w ciekłym medium. Usunięcie cząsteczek z obiektu jest możliwe dzięki różnym metodą mycia, jak np. poprzez spłukiwanie, użycie ultradźwięków lub metod strząsania. Zależnie od elementu, czasami wymagane jest użycie kilku metod jedna po drugiej tak, aby w jak najefektywniejszy sposób ekstrahować dane cząstki. Sposób ekstrakcji drobinek zanieczyszczeń ma znaczący wpływ na planowane testy. Przykładowo, dość silne ultradźwięki mogą zniszczyć materiał, z którego zbudowane są cząsteczki. Innym przykładem procesu mogącego zniekształcić wyniki testów jest użycie antykorozyjnego środka zabezpieczającego, do którego z łatwością mogą przylgnąć cząstki. W tym przypadku należy użyć takiego środka myjącego, który będzie w stanie rozpuścić warstwę zabezpieczającą. W następnej kolejności, po zmyciu i skolekcjonowaniu drobin zabrudzeń, są one liczone, mierzone i odpowiednio klasyfikowane. Do klasyfikacji używamy kilku najpopularniejszych metod.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...