Wytyczną do określenia gabarytów instalacji i typu wymaganego bloku technologicznego jest dobra wentylacja przestrzeni roboczej i ilość powietrza w obiegu niezbędna do zapewnienia transportu ścierniwa. Poniższe zestawienie daje orientację w jakich przykładowych gabarytach możemy się poruszać:
System oferuje elastyczność projektową, jak również finansową, z możliwościami wpisania się w istniejące obiekty, które mogą być wykorzystane jako przestrzeń robocza.
Stosując tego typu rozwiązanie instalacji do śrutowania możemy zejść z jednostkowymi kosztami czyszczenia do Sa 21 do poziomu 5-6 zł/m2.
Są to pełne koszty bezpośrednie (bez narzutów ogólnozakładowych), uwzględniające koszty ścierniwa, sprężonego powietrza, energii elektrycznej, utrzymania ruchu, robocizny bezpośredniej, amortyzacji itp. Dla porównania warto zwrócić uwagę na koszt samego tylko piasku zużywanego do oczyszczenia 1 m2, który wynosi 3,5-5 zł, w zależności od jego rodzaju i źródła zakupu.
Poprawa konkurencyjności rynkowej - jak i gdzie szukać
<>Jeśli mamy do czynienia z rozsądnym i dociekliwym zleceniodawcą, to należy się liczyć z faktem, że zechce zapoznać się z możliwościami wykonawczymi przyszłego zleceniobiorcy. Wynika to z jego własnego bezpieczeństwa realizacyjnego projektu (jakość, terminy).
Wielu zleceniodawców zagranicznych wizytuje zakłady oferentów polskich i ocenia ich możliwości wykonawcze. Dotyczy to bardzo często procesu czyszczenia i malowania. Przyzwoicie zorganizowany i wyposażony zakład zyskuje już na wstępie dodatkowe punkty.
Drugim atutem może być kompetentna negocjacja warunków kontraktowych w oparciu o:
Dla zilustrowania niektórych aspektów można podać, że zapoznanie się z rodzajem konstrukcji do wykonania powinno znaleźć przełożenie na wycenę pracochłonności wykonania czyszczenia, malowania oraz na wskaźniki praktycznego zużycia farb, które mogą się wahać od np. 1,7 do nawet 3. Kompetentna negocjacja wzbudza szacunek partnera.
Komentarze (0)