• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(27)/2004

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.01.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Strona 3 z 5

    Wytyczną do określenia gabarytów instalacji i typu wymaganego bloku technologicznego jest dobra wentylacja przestrzeni roboczej i ilość powietrza w obiegu niezbędna do zapewnienia transportu ścierniwa. Poniższe zestawienie daje orientację w jakich przykładowych gabarytach możemy się poruszać:

    System oferuje elastyczność projektową, jak również finansową, z możliwościami wpisania się w istniejące obiekty, które mogą być wykorzystane jako przestrzeń robocza.

    Stosując tego typu rozwiązanie instalacji do śrutowania możemy zejść z jednostkowymi kosztami czyszczenia do Sa 21 do poziomu 5-6 zł/m2.

    Są to pełne koszty bezpośrednie (bez narzutów ogólnozakładowych), uwzględniające koszty ścierniwa, sprężonego powietrza, energii elektrycznej, utrzymania ruchu, robocizny bezpośredniej, amortyzacji itp. Dla porównania warto zwrócić uwagę na koszt samego tylko piasku zużywanego do oczyszczenia 1 m2, który wynosi 3,5-5 zł, w zależności od jego rodzaju i źródła zakupu.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Poprawa konkurencyjności rynkowej - jak i gdzie szukać

    <>Jeśli mamy do czynienia z rozsądnym i dociekliwym zleceniodawcą, to należy się liczyć z faktem, że zechce zapoznać się z możliwościami wykonawczymi przyszłego zleceniobiorcy. Wynika to z jego własnego bezpieczeństwa realizacyjnego projektu (jakość, terminy).

    Wielu zleceniodawców zagranicznych wizytuje zakłady oferentów polskich i ocenia ich możliwości wykonawcze. Dotyczy to bardzo często procesu czyszczenia i malowania. Przyzwoicie zorganizowany i wyposażony zakład zyskuje już na wstępie dodatkowe punkty.

    Drugim atutem może być kompetentna negocjacja warunków kontraktowych w oparciu o:

  • znajomość warunków normatywnych wykonania konkretnego systemu powłok ochronnych (według normy EN-ISO 12944 oraz PN-EN 8501-1),

  • dobrą znajomość własnego poziomu kosztów (stopień czystości i koszt jego uzyskania, koszt aplikacji jednej warstwy powłoki, koszt 1 godziny pracy malarni - w ujęciu globalnym, uwzględniającym ilość warstw, czasy suszenia itp.) - koszty farb zależą od kierunku dostaw,

  • znajomość najniższego, granicznego poziomu kosztów wykonania, który możemy akceptować,

  • warunki gwarancyjne - możliwość wyegzekwowania korzystniejszych warunków cenowych, jeśli żądania gwarancyjne zleceniodawcy wykraczają poza powszechnie akceptowane warunki rynkowe.

    Dla zilustrowania niektórych aspektów można podać, że zapoznanie się z rodzajem konstrukcji do wykonania powinno znaleźć przełożenie na wycenę pracochłonności wykonania czyszczenia, malowania oraz na wskaźniki praktycznego zużycia farb, które mogą się wahać od np. 1,7 do nawet 3. Kompetentna negocjacja wzbudza szacunek partnera.

  • Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...