Producent systemów ogrodzeniowych wprowadził najnowszą technologię przygotowania powierzchni Oxsilan i zautomatyzował pracę malarni proszkowej.
Lepsze zabezpieczania antykorozyjne, idealna jakość powłoki malarskiej, wzrost wydajności, przyjazny środowisku proces produkcji oraz niższe koszty - takie założenia miała spełniać nowa malarnia proszkowa w firmie METPOL, która jest producentem systemów ogrodzeniowych. Wszystkie te wymogi udało się zrealizować dzięki starannemu doborowi nowatorskich technologii, udanej współpracy z dostawcami urządzeń i produktów oraz ogromnemu zaangażowaniu właściciela zakładu Jacka Lewandowskiego.
Przedsiębiorstwo METPOL założone zostało w 1979 r. i od początku swej działalności zajmuje się produkcją systemów ogrodzeniowych. Dzięki rozwojowi firmy, umacnianiu jej pozycji na rynku oraz znaczącym inwestycjom związanym z rozbudową parku maszynowego, przedsiębiorstwo METPOL z małego zakładu produkcyjnego o zasięgu lokalnym stopniowo przekształcało się w fabrykę wytwarzającą systemy ogrodzeniowe na skalę przemysłową i dostarczającą je na terenie całej Polski. Doświadczona kadra pracownicza, nowoczesne linie produkcyjne oraz stała współpraca z najlepszymi dostawcami stali i cynkowniami ogniowymi zapewnia systemom ogrodzeniowym firmy METPOL spełnianie rygorystycznych norm jakościowych.
- W dzisiejszej dobie dynamicznego rozwoju oraz globalnej konkurencji w każdej branży, uznajemy za szczególnie ważne nadążanie za zmieniającymi się trendami, pojawiającymi się nowatorskimi technologiami, rosnącymi oczekiwaniami klientów w zakresie jakości i estetyki wyrobów, optymalizacji ich konstrukcji, dokładnego dopasowania do specyficznych potrzeb i wymagań, przy zachowaniu konkurencyjnego poziomu cenowego - zapewnia Piotr Lewandowski, kierownik Działu Handlowego w firmie METPOL.
Taką postawę dobrze ilustruje przykład wdrożenia przez METPOL na początku 2012 r. w pełni automatycznej malarni proszkowej, z wyszukanym i złożonym procesem przygotowania powierzchni lakierowanych detali, co wydatnie wpłynęło na jakość otrzymywanych powłok lakierniczych, skrócenie terminów realizacji zamówień, większą elastyczność w aspekcie oferowanej kolorystyki wyrobów i dłuższy okres gwarancji antykorozyjnej.
Ogólny widok na malarnię: tunel przygotowania powierzchni, szafa sterująca i system transportu.
Cynkowanie i przygotowanie powierzchni
Zanim opiszemy pracę malarni, warto krótko wspomnieć o specyfice produkcji, gdyż to ona determinuje odpowiedni dobór technologii. W zakładzie wykorzystuje się jedynie ocynkowane wyroby. Elementy ogrodzenia, które podlegają cynkowaniu ogniowemu, trafiają do zewnętrznej ocynkowni, gdzie zanurzane są w kąpieli w ciekłym cynku o temp. 440-460°C. Następuje wówczas zjawisko dyfuzji - stal i ocynk tworzą nierozerwalną, wspólną warstwę stopową, na której odkłada się jeszcze warstwa czystego cynku. Taki sposób nałożenia powłoki cynkowej zapewnia pokrycie całej wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni wyrobu, nawet bardzo trudno dostępnych miejsc. Ogniowa powłoka cynkowa chroni stal przed działaniem korozji na wiele lat, nie wymaga konserwacji i - co warte podkreślenia - wykazuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, występujące w trakcie składowania, transportu, montażu i dalszego użytkowania ogrodzenia. Lata doświadczeń pozwoliły wypracować z ocynkowniami odpowiednie przygotowanie konstrukcji, które wpływa na późniejsze etapy produkcji wysokiej jakości ogrodzenia. - Jeżeli na ocynkowanych elementach występują po części naturalne dla tej technologii "defekty" wizualne w postaci firanek cynkowych, resztek osadu czy chropowatości powłoki, to jest niemal pewne, iż uwidocznią się one jeszcze bardziej na pomalowanym produkcie - mówi P. Lewandowski. - Dlatego dopiero produkt spełniający nie tylko wysokie normy jakościowe, ale także estetyczne, trafia z ocynkowni do naszej malarni.
Komentarze (0)