• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(63)/2010

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.01.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Przejście z malarni ręcznej na automatyczną usprawniło proces lakierowania

    O tym, że automatyczna malarnia pozwala zredukować koszty i zwiększyć wydajność nikogo już nie trzeba przekonywać. Przejście z procesu ręcznego do automatycznego jest często nieuniknione, gdyż dotychczasowa malarnia nie nadąża za rosnącą produkcją. Tak też było w przypadku firmy Imperial

    z Białogardu.

    Imperial jest jednym z wiodących europejskich producentów opraw oświetleniowych. Oferta firmy obejmuje szeroką gamę opraw wewnętrznych typu DownLight, systemy profilowe, naświetlacze, oprawy przemysłowe, systemy ledowe oraz oprawy zewnętrzne wykorzystywane do iluminacji budynków, oświetlenia parków, ogrodów. Jest całkowicie prywatną firmą, opartą na rodzinnych tradycjach. Oferta Imperialu obejmuje ponad trzy tysiące produktów, które cieszą się uznaniem i renomą na całym świecie.




    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Kabina składa się z czterech automatycznych aplikacji i dwóch ręcznych do domalowań.

    Fabryka pracuje w systemie jakości ISO 9001 i została nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami. Wszystkie rodzaje opraw produkowane przez Imperial są zgodne z normami europejskimi i potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Doskonała, profesjonalna, wysoce wykwalifikowana kadra dba, by produkty Imperialu były najwyższej jakości, zgodne z obowiązującymi trendami, bezpieczne i wyjątkowe w swojej stylistyce. Wszystkie elementy opraw produkowane są na miejscu, poza częściami elektryczno-elektronicznymi, które zamawiane są u renomowanych producentów, takich jak Osram, czy Philips. Imperial może pochwalić się nowoczesnym parkiem maszynowym, w dużej mierze sterowanym numerycznie. Tak też jest w przypadku malarni proszkowej. Linia pracująca w ruchu automatycznym, zainstalowana przez EcoLine, a wyprodukowana przez włoską firmę Euroimpianti, składa się z procesu przygotowania powierzchni, procesu aplikacji oraz utwardzania w piecu do polimeryzacji proszku.

    Detale, po przejściu przez tunel przygotowania powierzchni, zostają osuszane ciepłym powietrzem. Chemię do odtłuszczania i fosforanowania dostarcza Alufinish. Następnie elementy trafiają do kabiny malarskiej. Tu cztery automatyczne aplikacje firmy G.A.Tech sprawnie pokrywają malowane detale proszkiem. Jako że firma Imperial produkuje wiele kształtów opraw oświetleniowych potrzebne są również pistolety do domalowań ręcznych. Kabina jest wyposażona w dwa takie urządzenia. Nadmiar proszku do malowania jest odzyskiwany i przeznaczony do powtórnego użycia. Odzyskiwane jest nawet 95 proc. farby. Detale, po przejściu kabiny natrysku, zostają wprowadzone do pieca do polimeryzacji. Jest to piec syfonowy z nawrotem, dzięki czemu zaoszczędzono miejsce w lakierni. Linia pracuje z prędkością jednego metra na minutę. Maksymalne wymiary detali, jakie mogą być lakierowane to 2 na 2 metry. Inne, nietypowe detale o większych i skomplikowanych kształtach, lakierowane są w dwóch kabinach ręcznych. Malowane są tam też tzw. krótkie serie, gdy nie warto, ze względów czasowych, zmieniać kolorów w kabinie automatycznej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...