• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 6(56)/2008

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.11.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    642ok2.jpg

    Po procesie obróbki wibrościernej, części trafiają na stół zbiorczy z poruszającą się w przeciwnym kierunku taśmą zbierającą. Tutaj następuje ich 100-procentowa kontrola wzrokowa.

    Wielkie możliwości szlifowania

    Bufor z detalami dozuje wibracyjnie według nastawianego ciężaru detali dopływ odlewów do urządzenia. Aktualna zdolność przepustowa wynosi przeciętnie 650 części w ciągu około 20 minut. Następna wibrująca rynna buforowa pozwala na zwiększenie odległości pomiędzy częściami, które wykazują tendencję do zahaczania się, a taśma transportowa przenosi części do zbiornika roboczego o szerokości 550 mm i długości 4600 mm. Tu następuje delikatne usuwanie wylewek, odtłuszczanie i ujednorodnienie powierzchni zewnętrznej przy pomocy kształtek ściernych z tworzywa sztucznego typu RKM 40 P. Dzięki mocnemu napędowi oraz ułożyskowaniu zbiornika roboczego na czterech sprężynach powietrznych, można czas przepływu dopasować elastycznie do potrzeb. Kształtki zostają oddzielone od części obrabianych w stacji seperacyjnej, oddzielonej od zbiornika roboczego, wyposażonej w dwa stopnie obrotu detali. Jest ona napędzana dwoma, regulowanymi silnikami wibracyjnymi i jest tak skonstruowana, aby zminimalizować wysokość spadania detali, co chroni części przed ich uszkodzeniem. Obrabiane części przechodzą, po oddzieleniu od kształtek, przez suszarkę taśmową suszącą gorącym powietrzem i są wyprowadzane na stół zbiorczy z dwiema taśmami zbierającymi, poruszającymi się w odwrotnych kierunkach. Tutaj następuje 100-procentowa wizualna kontrola przez pracownika.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - Instalacja ta oferuje nam, przy wysokiej zdolności przepustowej, doskonałe efekty, dzięki czemu możemy ekonomicznie pracować - stwierdza Frank Lösch. Jego kolega Christian Barth dodaje: - Wymagany efekt racjonalizacji uzyskano przede wszystkim dzięki dużej automatyzacji procesu dostarczania części. Pozwala on nam na pracę instalacji przy średniej obsadzie 1,5 pracownika. Tego efektu nie uzyskalibyśmy żadną inną dostępną na rynku technologią.

    Jarek Bus

    Rősler Sales Manager Poland

    j.bus@rosler.com

    tel. +49 9533/924-242

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...