• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(89)/2014
    Strona 2 z 3


    1470ladujemy_003.jpg

    Robot KR60-3 do obsługi logistyki robota lakierniczego R500 A5 G4.


    1470ladujemy_004.jpg

    Kontroler robota lakierniczego R500 A5 zmodyfikowany do sterowania systemem.


    RobotManager pozwala regulować prędkość pracy karuzeli, talerzy obrotowych, jak też liczbę obrotów na każdej pozycji roboczej. Do wymogów lakierowania można także dostosować prędkość pracy samego robota, stosować wybór pistoletu oraz specjalne funkcje, jak np. czyszczenie obiegu.

    Programy standardowo są zapisywane na twardym dysku, ale już wkrótce w zasadzie każdy robot z kontrolerem drugiej generacji, który jest podłączony do sieci, będzie miał dostęp do usługi "iLesta Clould" - zewnętrznego, bezpiecznego serwera firmy, na którym będą przechowywane istotne dane (software robota i wszystkie programy, moduły lakiernicze, ustawienia robocze, parametry).

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Ta usługa powstała w trosce o bezpieczeństwo użytkowników i, według Igora Kani, będzie niezbędna wszędzie tam, gdzie w procesie produkcji wykorzystywane są dane elektroniczne.

    Każdy z paneli, których krawędzie maluje robot lakierniczy R500 A5, waży około 9 kg i ma średnicę około 900 mm. Łącznie w ciągu dnia roboczego daje to tysiące kilogramów przekładanych z palety na ramiona robocze i z powrotem. Zarząd firmy Zorka Sp. z o.o. chciał uniknąć tej ciężkiej i kosztotwórczej pracy, zwłaszcza że miałaby współgrać z nowoczesną technologią robota. - Natychmiast, w zasadzie w trakcie rozmów, zrobiliśmy szybką analizę i zaproponowaliśmy rozwiązanie - mówi Igor Kania. - Idealnie jeśli robot współpracuje z robotem, więc uznaliśmy, że zastosujemy drugiego, większego i silniejszego robota, który będzie obsługiwał logistycznie robota lakierniczego.

    Wybraliśmy robota KR60-3 Kuka, który ze względu na zasięgi robocze, prędkość i udźwig jest w stanie obsługiwać cały proces załadunku/rozładunku paneli przed i po malowaniu. Cała strefa robocza składa się z parkingu palet, systemu czujników laserowych, stołu centrującego oraz oczywiście robota KR60-3. Lesta zaprojektowała całą strefę, łącznie z systemem sterowania i logiką systemu, a prace integracyjne zaczęły się już we Włoszech w siedzibie firmy. Po przyjeździe i montażu technicy zrobili jeszcze final tuning, czyli ostateczne ustawienia i regulacje elementów i funkcji roboczych.


    1470ladujemy_005.jpg

    System w trakcie pracy.


    System pracuje w następujący sposób: paleta z surowymi panelami przyjeżdża i jest ustawiana w miejscu parkingowym, paleta z pomalowanymi panelami wyjeżdża. Robot KR60-3 pobiera surowy panel, centruje go i ładuje na ramię robota lakierniczego, ramię zmienia pozycję i stawia się pod ścianą lakierniczą, robot R500 zaczyna malować. W tym samym czasie KR60-3 pobiera pomalowany panel i odkłada na paletę w parkingu. Cała sekwencja trwa średnio 30 sekund. System jest sterowany z poziomu panelu dotykowego robota lakierniczego, a dodatkowo strefa załadunku/rozładunku posiada niewielki PLC do kontroli bezpieczeństwa.

    Tagi: roboty, Lesta,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...