EWIRDIN E 1845 budowa jego jest oparta na surowcach bazowych AQUA 800. Znaczne podwyższenie zawartości masy suchej do 56% spowodowało jednocześnie podwyższenie jego własności, E 1845 znalazł zastosowanie w lakierowaniu elementów z drewna toczonego, a przede wszystkim drzewo masywu (poręcze schodów, podstawy lamp, zabawki, wieszaki oraz stelaże drewniane). W przypadku drewna twardego o zwartej strukturze E 1845 jest wykorzystany jako lakier jednowarstwowy. Olbrzymią popularność zyskał jako jednowarstwowy lakier przy zastosowaniu technik zanurzeniowych, szczególnie wykorzystując jego własności do krycia elementów o kształtach skomplikowanych, gdzie nanoszenie tradycyjnymi technikami jest niekorzystne np. wieszaki ubraniowe.
Najważniejszą istotą lakierów oferowanych przez firmę WILDSCHEK Lacke jest stałość w ochronie przeciw kremom do skóry, kosmetykom. To własność, która jeszcze do niedawna była nie osiągalna w przypadku zastosowania produktów wodorozcieńczalnych. Jednak najbardziej godny uwagi jest fakt, że przy lakierach wodnych firmy WILDSCHEK w celu poprawienia własności odpornościowych, twardości oraz ścieralności - osadzenie utwardzacza Ewidrin E nie powoduje w krótkim czasie lawinowej reakcji żelowania produktu. Żywotność produktów wodorozcieńczalnych 2-Komponentowych wynosi ok. 3 dni, w przeciwieństwie do niektórych firm konkurencyjnych, gdzie utwardzaczem jest Isocyanat, który po pierwsze jest bardzo trudny do rozcieńczania i po drugie żywotność mieszaniny jest krótkotrwała tylko do kilku godzin, co często jest wielkim utrudnieniem w procesie technologicznym oraz znacznie zwiększa ryzyko uszkodzenia uszczelnień sprzętu lakierniczego.
Lakiery wodorozcieńczalne - utwardzane promieniami UV
Dla celów przemysłowych opracowano lakiery, w których reakcja polimeryzacji zachodzi, dzięki zastosowaniu energii światła z wykorzystaniem promieni UV. Firma WILDSCHEK w swojej ofercie dysponuje lakierami UV wodorozcieńczalnymi zarówno do metod natryskowych, jak i metod walcowych o zawartości bliskiej 100% masy suchej. W tym przypadku aspekt ekologiczny jest całkowicie zachowany. Lakier szpachlowy nakładany jest poprzez zastosowanie specjalnych maszyn, tzw. walców, grubość powłoki lakierowej w tym przypadku wynosi zaledwie 15-30 g/m2 powierzchni. Utwardzanie powłoki przy użyciu lampy o mocy strumienia 80 W/cm jest możliwe nawet 7m/min natomiast przy użyciu trzech strumieni 80 W/cm możliwa jest szybkość około 21 m na minutę. System walcowy stosowany jest głównie przy lakierowaniu płaskich powierzchni, szczególne jego wykorzystanie zastosowano przy programach parkietowych, gdzie wymagana jest powierzchnia trwała o wysokim współczynniku ścieralności.