• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 2(64)/2010

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.03.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Dwie automatyczne linie, niezależnie pracujące, pozwalają na dużą elastyczność i zapewniają ogromną wydajność

    Malarnia funkcjonująca w firmie Arkus Romet pod Dębicą może być przykładem na to, iż pomimo upływu pięciu lat od jej uruchomienia, wciąż niezawodnie pracuje na pełnych obrotach. Dobrze zaprojektowana

    i wykonana spełnia swoje zadanie dostosowując profil produkcji

    i zapotrzebowanie do zmieniających się potrzeb rynku.

    Arkus & Romet Group jest jednym z największych producentów rowerów w Polsce. Posiada nowoczesny park maszynowy, wysokiej klasy w pełni zautomatyzowaną lakiernię proszkową oraz rozbudowane centra logistyki magazynowej i produktowej. Czasem w firmach malarnie są tzw. wąskim gardłem. Przy zwiększonym popycie na wyroby, lakiernie nie zawsze są w stanie nadążyć z malowaniem elementów, a to pociąga za sobą zmniejszone moce przerobowe i opóźnienia w dostawach, czyli straty finansowe. Jak ważne jest właściwe zaprojektowanie malarni, tak aby dostosować ją, już na etapie projektu, do zmieniającego się zapotrzebowania przekonali się szefowie firmy Arkus Romet. Pięć lat temu zainwestowano w zakładzie w Podgrodziu pod Dębicą w automatyczną linię do malowania proszkowego. Specjaliści z firmy EcoLine zaproponowali takie rozwiązania, które doskonale sprawdzają się i dziś, w czasach, gdy zapotrzebowanie na nowe rowery jest wręcz ogromne a zakład pracuje na trzy zmiany. Lakiernia nie powoduje opóźnień w produkcji, wręcz przeciwnie, automatyzacja procesu malowania spowodowała skrócenie czasu potrzebnego na nałożenie powłok dekoracyjnych i zwiększenie mocy przerobowych.




    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Ogólny widok ma lakiernię.




    Detale w kabinie malarskiej.

    Malarnię wyposażono w kabiny i piece do polimeryzacji firmy Euroimpianti (dystrybutorem w Polsce jest EcoLine), natomiast manipulatory i pistolety są firmy Wagner. Zastosowano tu aplikacje tribo i elektrostatyczne. Producentowi zależało, aby na odpowiedniej przestrzeni hali zmieścić aż dwie, niezależnie pracujące, linie automatyczne oraz 3 kabiny ręczne. To się udało dzięki odpowiednio skonstruowanemu systemowi transportu, a także zastosowaniu takich rozwiązań, jak np. syfonowe piece do polimeryzacji połączone po dwa, które pozwalają na zaoszczędzenie miejsca. W sumie zainstalowano aż cztery piece do polimeryzacji o dwóch różnych długościach. Kabiny ręczne wykorzystywane są do malowania krótkich serii lub elementów rowerów o różnych kolorach, tak by szybciej można zmienić farbę. Co ciekawe, jest możliwość ich przesuwania, dzięki czemu można dopasować je do specyfiki produkcji. Kierownictwo lakierni podkreśla tę zaletę malarni – niezależnie od siebie pracujące dwie linie automatyczne i trzy kabiny ręczne pozwalają na dużą elastyczność. Codzienną pracę ułatwiają dodatkowe rozwiązania, np. obrotowe zawieszki, które umożliwiają malowanie w różnych kolorach, centrum przygotowania proszków, czy dodatkowe niezależne zbiorniki, które pomagają w szybkiej zmianie kolorów.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...