• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 5(43)/2006

    Aktualności i przegląd rynku

    Urządzenia Lakiernicze

    ponad rok temu  01.09.2006, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Malarnia zbudowana z gotowych elementów, ale dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. No i jeszcze... – „Żeby nie była droga”. Czy to w ogóle możliwe? Jest producent, który to potrafi.

    Celem konstruktorów, którzy planują i budują malarnie jest stworzenie urządzenia, które jak najlepiej i jak najszybciej pomaluje określoną grupę wyrobów. Oczywiście, również koszty malarni muszą być ekonomicznie uzasadnione. Inaczej potencjalny klient pójdzie do konkurencji. A więc klasyczny konflikt: jak zbudować tanio, ale „na miarę”? Tanio – to znaczy zastosować możliwie wiele rozwiązań standardowych. Na miarę – to znaczy, idealnie dopasować malarnię do indywidualnych potrzeb.

    Każde urządzenie jest unikalne

    Problemy z taką idealnie „dopasowaną” do potrzeb malarnią zaczynają się wtedy, kiedy po jakimś czasie zmieniają się detale do malowania, technologia malowania lub też, gdy początkowo zaprojektowane i wykonane urządzenia ma zostać powielone. I tu praktyka pokazuje, że:

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    • modyfikacja istniejącej konstrukcji jest równie pracochłonna jak stworzenie całkowicie nowej

    • drugie wykonanie tej samej maszyny nigdy idealnie się nie udaje.

    Urządzenia „na miarę” z gotowych elementów.

    Biorąc to wszystko pod uwagę, firma b+m surface systems GmbH starała się w swoich rozważaniach pogodzić „niemożliwe do pogodzenia” – tzn. indywidualne wymagania stawiane konkretnej malarni z oczekiwaniami związanymi z obniżeniem kosztów inwestycji, a jeszcze dodatkowo, aby móc w przyszłości „przestawić” malarnię na inne detale.

    332schematy_kabin_08.jpg

    Takim rozwiązaniem jest koncepcja kabin modułowych. W koncepcji tej chodzi nie tylko o standaryzację poszczególnych elementów, lecz także o tworzenie większych modułów na bazie ujednoliconej konstrukcji – aż do konkretnych rozwiązań technologicznych. Zastosowanie w kabinach modułowych robota malarskiego firmy b+m surface systems GmbH, powoduje, że malarskie kabiny modułowe mogą sprostać zarówno wymogom malarskim detalu jak i stosowanej technologii malarskiej. Konstrukcja kabiny modułowej przewiduje wszystkie potrzeby jej obsługi, konserwacji, zasilenia w farbę i sterowania robota oraz integracji z systemem sterowania linii malarskiej. Kabiny mogą być wyposażone w wodne lub suche systemy filtracyjne.

    332schematy_kabin_09.jpg

    332schematy_kabin_07.jpg

    Urządzenie można w każdej chwili poszerzyć, dzięki modułowym komponentom. Do modułu podstawowego (kabina malarska ze zintegrowanym robotem) można dołączyć dowolne moduły dodatkowe.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...