W stosunku do procesu malowania poziomego zastosowane w YAWAL rozwiązanie daje rozrzut grubości powłoki lakierniczej wahający się w granicach 5-10 μm, podczas gdy w lakierowaniu poziomym rozrzut ten może wynosić kilkadziesiąt μm.
Stanowisko rozładunku profili – przejście profili z pozycji pionowej w poziomą.
Kabina wyposażona jest w układ podawania, przygotowania i odzysku proszku oraz automatyczny system czyszczenia kabiny przy zmianie koloru. Ciekawym rozwiązaniem są przewijające się ściany kabiny podczas jej czyszczenia. Proces polimeryzacji odbywa się w piecu przelotowym jednostronnie otwartym, o przebiegu transportera w kształcie litery U, dwukrotnie powtórzonym. Proces jest realizowany zgodnie z parametrami zalecanymi przez producentów farb proszkowych. Wielopunktowy układ pomiarowy temperatury pieca wraz z automatycznym sterowaniem pracą pieca i całej linii pozwala na szybkie ustawienie parametrów pracy pieca. Linia lakiernicza została skonfigurowana i przystosowana do współpracy z automatycznym magazynem wysokiego składowania profili aluminiowych. Zastosowane rozwiązania pozwalają na elastyczny i szybki przepływ materiału pomiędzy lakiernią a magazynem profili oraz magazynem wyrobów gotowych. System sterowania pozwala na ciągłe monitorowanie procesów produkcyjnych i logistycznych, minimalizację kosztów i skrócenie czasu obsługi klientów. Rozwiązanie to jest w skali kraju najnowocześniejsze i unikalne.
W miejscu pistoletów elektrostatycznych zastosowano dwa dyski poruszające się góra-dół.
YAWAL, oprócz produkcji i malowania własnego systemu profili, świadczy usługi zarówno w malowaniu proszkowym, jak i dekorowaniu elementów tzw. efektem drewna. Wszystkie inwestycje jakie zostały zrealizowane były podejmowane w celu lepszej obsługi partnerów handlowych i klientów, którym YAWAL jest w stanie zaoferować wysoką jakość, o czym zaświadcza certyfikat Qualicoat.
Oprac. Grzegorz Petka
Zdjęcia: YAWAL
Komentarze (0)