• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(75)/2012

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.01.2012, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 3




    Piec do polimeryzacji składa się z dwóch stref: wstępnego i zasadniczego utwardzania powłoki.

    Po załadunku detale transportowane są do myjki, gdzie następuje, zdefiniowany wcześniej, proces przygotowania powierzchni. Proces ten składa się następujących etapów:

    - trawienie kwaśne i odtłuszczanie;

    - płukanie wodą sieciową i demi;

    - obróbka bezchromowa;

    - płukanie wodą demi.




    Każda trawersa znajdująca się w systemie przenośnika posiada swój unikatowy numer.

    Dostawcą chemii jest firma Chemetall.

    W trakcie poszczególnych zabiegów detale, zawieszone na trawersie, wykonują ruch oscylacyjny. Zapewnia to równomierne natryskiwanie płynów na całej powierzchni detali. Po przygotowaniu powierzchni detale suszone są w suszarce a następnie przemieszczają się, zgodnie z programem zdefiniowanym na etapie załadunku, do buforów przed gniazdami malowania. Automatyczna kabina malowania – Super Cube firmy Wagner – gwarantuje wysoką wydajność malowania. Obsługują ją dwa manipulatory, na których zamontowano po 7 pistoletów automatycznych oraz dwa pistolety ręczne do domalowywań. Układ wentylacji zapewnia równomierny przepływ powietrza, dzięki czemu wyeliminowano turbulencje w kabinie. Farba z podłogi odmuchiwana jest od osi kabiny w kierunku kanałów bocznych. Jest to skuteczny system zapobiegający gromadzeniu się farby w kabinie. Kabina zintegrowana jest z systemem odzysku proszku. Monocyklon o wysokim współczynniku separacji (90-96%) zapewnia bardzo sprawny odzysk farby, co jest szczególnie ważne przy dużej ilości malowanych detali.




    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Automatyczna kabina malarska gwarantuje wysoką wydajność malowania.

    Dzięki nowoczesnej konstrukcji, zmiana koloru na jaki malowane są detale trwa 5-10 minut. System sterujący pozwala na zdefiniowanie poszczególnych parametrów pracy gniazda automatycznego. Informuje także obsługę o kolorze na jaki mają być malowane detale oczekujące na wjazd do kabiny. Kabina do malowania ręcznego wyposażona jest w dwa pistolety ręczne. Lakierowane są w niej detale o bardziej skomplikowanych kształtach oraz krótkie serie kolorów. Dostawcą kabiny jest firma Gwo-Mal. Zawieszone na trawersach detale przemieszczają się przez kabiny malarskie za pomocą przeciągarek o regulowanej prędkości. Po pomalowaniu, detale przemieszczane są na stanowisko buforowe przed piecem, gdzie oczekują na wjazd do środka. Polimeryzacja proszku odbywa się w dwóch strefach. W pierwszej strefie, w temperaturze 120°C, zachodzi proces wstępnego żelowania powłoki. W drugiej strefie następuje polimeryzacja zasadnicza. Temperatura procesu zasadniczego wynosi 190°C. Wstępne stopienie proszku zapobiega migracji cząstek niespolimeryzowanej farby do wnętrza komory pieca. Jest to szczególnie ważne w przypadku malowania detali na różne kolory. Zarówno czas przebywania detali, jak i temperatura w obu strefach są regulowane.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...