Automatyczna linia do śrutowania oczyszcza nawet kilkunastometrowe elementy
Nawet pięć tysięcy metrów kwadratowych na dobę – taka jest maksymalna wydajność linii do śrutowania, która funkcjonuje od półtora roku w firmie Indusco Linia w Gdańsku. Z jej usług korzysta szereg firm z branży stoczniowej, kolejowej oraz wiele firm handlujących stalą.
Firma Indusco – Linia jest spółką wywodzącą się z grupy firm INDUSCO (specjalizujących się w antykorozji od 1997 roku) utworzoną w celu obsługi dużych klientów z branży stalowej. Firma specjalizuje się w śrutowaniu i malowaniu farbami czasowej ochrony profili, rur i blach stalowych. Zakład wyposażony został w nową turbinową oczyszczarkę z przenośnikiem rolkowym firmy Wheelabrator Schlick oraz nowoczesne hydrodynamiczne agregaty malarskie firmy Graco. Wymiary robocze linii to 1500 x 600 x 12000 cm. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze oraz nowoczesnemu urządzeniu dzienna przepustowość wynosi 5000 m kw. Pozwala to być konkurencyjnym na rynku.
Elementy przed...
… i po śrutowaniu...
… oraz po malowaniu. Fot. Indusco Linia
- Zdecydowaliśmy się na tę oczyszczarkę ze względu na fakt, że jest to jedna z bardziej znanych marek. Zaufaliśmy więc wiedzy i doświadczeniu firmy produkującej tego typu urządzenia – wyjaśnia Witold Skowronek z firmy Indusco-Linia. - Nie bez znaczenia był też serwis. Jako że Wheelabrator ma swój zakład w Polsce, nie obawialiśmy się, że zostaniemy go pozbawieni. Na szczęście, dotychczas wystarczają przeglądy serwisowe.
Przykład prac w terenie - konserwacja suwnicy bramowej.
Urządzenie do obróbki strumieniowo-ściernej ma dużą moc przerobową, więc, co ważne, firma Indusco Linia może zagwarantować krótkie terminy realizacji. Ważna jest też cena, która z reguły stanowi połowę kosztów czyszczenia ręcznego. Właściwie jedynym ograniczeniem jest wymiar materiału czyszczonego – mówi nasz rozmówca. - Nasza śrutowania może oczyszczać każdą blachę czy profil hutniczy, który mieści się w świetle komory
Turbinowa oczyszczarka z przenośnikiem rolkowym.
Urządzenie do obróbki strumieniowo-ściernej ma dużą moc przerobową.
Elementy po śrutowaniu przygotowywane są do transportu.
Elementy, które wykraczają poza te wymiary lub stanowią pospawaną konstrukcję są czyszczone w ręcznych komorach śrutowniczych firm grupy Indusco czyli w Gdańsku lub w Gdyni. W oddziałach tych wykonuje się również malowanie dowolnymi zestawami malarskimi poleconymi przez klienta. Do śrutowania automatycznego wykorzystywany jest śrut kulisty, a w ręcznych śrutowaniach – śrut łamany. W obu przypadkach uzyskać można chropowatości większe niż Rz70. Firma świadczy także na życzenie klienta prace konserwacyjno-malarskie w terenie. - Czasem niektórych elementów czy to ze względu na wymiar czy ze względu na przytwierdzenie do podłoża typu słupy sieciowe, suwnice, zbiorniki, silosy itp. nie da się przewieźć do zakładu, więc piaskowanie odbywa się na miejscu – dodaje W. Skowronek. – Wykonaliśmy szereg takich prac o różnym stopniu trudności.
Grzegorz Petka
Komentarze (0)