Farby proszkowe z efektem anody
Firma AkzoNobel zaprezentowała najnowszą kolekcję swoich farb przeznaczoną dla sektora architektonicznego.
Kolekcja Anodic powstała na bazie odpornych na trudne warunki farb z serii Interpon D2525, zapewniających jednoczesny doskonały wygląd lakierowanych powierzchni aluminiowych. Anodowanie jest szczególnie popularne wśród architektów i projektantów, tym samym wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom firma stworzyła kolekcję 6 najbardziej popularnych kolorów efektu anodowania. Wszystkie produkty z palety Anodic są matowe (poziom połysku 25 +/- 5%) i są zgodne ze specyfikacjami architektonicznymi dla ultratrwałych powierzchni proszkowych (BS EN 12206, Qualicoat Class 2, GSB Master, AAMA 2604-05).
Interpon D2525, część serii Interpon D2000, używany jest do lakierowania fasad budynków od 1991 roku. Niewątpliwą zaletą tych farb jest możliwość powlekania (nadawania efektu anodowania) różnych powierzchni. Choć brzmi to może zbyt banalnie, w realnym życiu takie sytuacje występują dość często. Za przykład mogą posłużyć elementy używane w stolarce okiennej, takie jak okucia okien.
Większość z nich jest anodowana, ale w systemie wykorzystywane są również inne materiały, więc ogólny obraz daje nam różny wygląd.Zastosowanie farby proszkowej z serii Anodic gwarantuje ten sam wygląd - czy jest to aluminium, czy inny materiał.
Korzyści
- Taki sam wygląd dla różnych materiałów
Technologia ta nie ogranicza się tylko do aluminium. Może być z powodzeniem stosowana do różnego rodzaju materiałów, w tym stali i tworzyw sztucznych odpornych na temperaturę. (Anodowanie może być stosowane tylko na aluminium).
- Sprawdzona długotrwałość powłok w środowisku naturalnym
Ponad 30 lat doświadczeń na zrealizowanych projektach, co do których udowodniono, że AkzoNobel jest w stanie zapewnić brak utraty koloru i połysku.
- Proste naprawy uszkodzonych powłok w produkcji lub montażu
Również specjalnie opracowane systemy powłok stosowanych na mokro do odnawiania farby proszkowej. (Anodowania nie da się odnowić lub poprawić podczas montażu).- Minimalny wpływ na środowisko
Farby proszkowe nie zawierają rozpuszczalników lub innych niebezpiecznych substancji. (Zużycie energii podczas lakierowania proszkowego jest znacznie niższe w porównaniu z anodowaniem).
- Stabilność koloru i połysku
Firmy zaangażowane w produkcję profili drewniano--aluminiowych często wybierają tę formę powłoki do wykończeń. Daje to możliwość osiągnięcia dłuższego okresu zachowania jednolitego koloru i połysku. Przykładem może być jedna z największych firm w Wielkiej Brytanii – Euroclad.
Tomasz Kurkiewicz
Area Sales Manager
+48 609 909 502
poland@akzonobel.com
Komentarze (0)