• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(33)/2005

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  01.01.2005, ~ Administrator,   Czas czytania 13 minut

    Strona 8 z 8

  • w przypadku odlewów wszelkiego rodzaju w warstwie wierzchniej są często uwięzione gazy, które w podwyższonej temperaturze są uwalniane.

  • w przypadku materiałów poddawanych obróbce plastycznej warstwa powierzchniowa jest często zanieczyszczona środkami smarnymi odparowującymi w podwyższonej temperaturze.

  • w przypadku stali ocynkowanej ogniowo niewłaściwa jakość stopu cynku, brak przygotowania materiału podłoża i niewłaściwy przebieg procesu mogą być przyczyną odgazowywania warstwy wierzchniej.

    Walka z kraterami powstającymi na powierzchni powłoki proszkowej nie jest łatwa, bo często nie mamy wpływu na jakość materiału jaki malujemy. Dostępne środki poprawiające właściwości farby proszkowej poprzez umożliwienie częściowego odgazowania powierzchni podłoża podczas utwardzania rozwiązują problem jedynie częściowo.

    Podsumowanie


    Po przeczytaniu tekstu niniejszego artykułu większość z Państwa prawdopodobnie wzruszy ramionami i pomyśli, że wszystko, co zostało napisane jest przecież dobrze znane. Tak, zgadam się z Państwem. Jest jednak jeden powód, dla którego należy powtarzać wielokrotnie pewne sekwencje myślowe. Ilość oczywistych nieporozumień i przesądów krążących pomiędzy malarniami proszkowymi - a odnoszących się do zwykłej wiedzy technicznej z zakresu technologii malowania - jest na tyle duża, że należy z coś z tym zrobić. Brak dostępnej literatury w języku polskim dodatkowo pogłębia ten stan. Dlatego proszę potraktować niniejszy tekst jako wkład autora w propagowanie rzetelnej informacji.

    © mgr inż. Andrzej Jelonek


    Tensor Consulting przedstawiciel Tigerwerk


    E-mail:

    ajelonek@tensor.com.pl

  • WYDANIE 1(33)/2005