• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 6(74)/2011

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.11.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 2

    Aliplast zainwestował w linię do pionowego malowania proszkowego profili aluminiowych

    Niezwykle wydajna, niezawodna, a przy tym ekonomiczna i ekologiczna – taka jest właśnie najnowocześniejsza linia do pionowego malowania proszkowego profili aluminiowych, jaka od kilku miesięcy pracuje w firmie Aliplast z Lublina. Poziom techniczny wyposażenia i zastosowane technologie są najnowocześniejszymi w branży lakiernictwa proszkowego.

    Aliplast jest projektantem, producentem i dostawcą systemów aluminiowych dla budownictwa. – Misja firmy Aliplast to zbudowanie silnej pozycji jako producenta w branży systemów aluminiowych dla budownictwa na rynku krajowym, jak i europejskim – zapewnia Ewa Ciołek, kierownik działu marketingu spółki Aliplast. – Realizowana jest konsekwentnie poprzez utrzymywanie wysokiej jakości technicznej produktu, szerokiej i nowatorskiej ofercie pozwalającej na indywidualne podejście do każdej realizacji oraz nowoczesnej produkcji.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Lakiernia zasilana deszczówką

    Aliplast może pochwalić się nową linią do malowania proszkowego profili aluminiowych, która na pełnych obrotach pracuje od początku września. Umożliwia ona lakierowanie profili o długości do 7500 mm i o maksymalnym przekroju wpisanym w prostokąt o wymiarach 200 × 100 mm. Wydajność produkcyjna lakierni to nawet 900 mkw. na godzinę. To trzy razy więcej niż można uzyskać na tradycyjnej linii horyzontalnej. – Zastosowane przez producenta i chronione patentem rozwiązania powodują minimalizację kosztów, a zastosowanie ekologicznej technologii czynią ją unikalną w skali kraju – mówi Ryszard Flasiński, dyrektor operacyjny w firmie Aliplast.




    Nowa malarnia umożliwia lakierowanie profili aluminiowych o długości do 7500 mm.

    Jak wygląda proces przygotowania powierzchni i malowania w takiej malarni? Lakiernicy zawieszają profile na hakach, które stopniowo unoszą je ku górze. Kiedy osiągną pozycję pionową wjeżdżają do tunelu przygotowania powierzchni, w którym są cztery strefy: mycie, odtłuszczanie, płukanie i pasywacja bezchromowa. Warto zaznaczyć, iż lakiernia jest w pełni zasilana wodą deszczową z podziemnego zbiornika o pojemności 1000 metrów sześciennych, tzn. wykorzystuje się ją właśnie do obróbki powierzchni, co przynosi wymierne korzyści ekonomiczne. Woda zbierana jest z dachów zakładu, które zajmują w sumie 3 hektary powierzchni. Jest oczywiście filtrowana. Jak zapewniają technolodzy, jej jakość jest bardzo dobra, tak jak wody demi. Sam tunel przygotowania powierzchni ma 32 metry długości i 10 metrów wysokości. Stelaże wykonane są z blachy kwasoodpornej obudowanej specjalną plandeką chemoodporną i wytrzymałą na wysoką temperaturę. Chemia pompowana jest do góry i z wysokości wylewa się kaskadowo na profile. Dozowana jest ona automatycznie, a sam proces nie wymaga kontroli. Po wyjściu z tunelu profile trafiają do suszarki, następnie do jednej z dwóch kabin lakierniczych. Pistolety (20 sztuk na manipulatorze) pracują w kierunku góra-dół z zadaną prędkością. Profile się obracają, dzięki czemu pokrywane są proszkiem z każdej strony. Praca centrum proszkowego OptiCenter jest bezpyłowa, szybka i pozwala na uzyskiwanie wyjątkowych wyników w procesie napylania proszkowego. Farba podawana jest bezpośrednio z kartonu, nie trzeba jej przesypywać do zbiorników.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...