5. Czy podczas lakierowania ściany gorących paneli mogą być one niebezpieczne?
Nie istnieje żadne niebezpieczeństwo z powodu rozgrzania paneli do wysokiej temperatury w celu osiągnięcia potrzebnych warunków do wymiany cieplnej podczas lakierowania, ponieważ temperatura paneli podczas eksploatacji nigdy nie przekracza wartości 120°C. Wiadomo, że masa malarska staje się niebezpieczna dopiero wtedy, gdy dojdzie do jej kontaktu z gorącą powierzchnią o temperaturze powyżej 400°C, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych lamp, które pracują przy o wiele wyższych temperaturach niż podana tu wartość progowa.
6. Czy w jakiś sposób należy kontrolować i chronić panele podczas lakierowania?
Dzięki unikatowej technologii "HERA" i zastosowanym materiałom, powierzchnia paneli przy maksymalnej temperaturze eksploatacyjnej jest kompatybilna z ochronnymi osłonami elektrostatycznymi, używanymi zazwyczaj w lakierniach. Ewentualne pozostałości farby, osadzone na ścianach, można wyczyścić zwykłą szmatką zamoczoną w rozpuszczalniku, już po wystudzeniu panelu i wyschnięciu farby.
7. Co stanie się, np. podczas miesięcy zimowych, kiedy do kabiny za pośrednictwem C.T.A. (Centrala Uzdatniania Powietrza) zostanie wprowadzone zimne powietrze z zewnątrz?W przypadku tradycyjnej eksploatacji urządzenie pracuje na zasadzie ogrzewania powietrza, a powstałe ciepło przesyłane jest do kabiny.
Temperatura zewnętrzna jest więc tu miarodajna do osiągnięcia potrzebnych temperatur w różnych fazach technologicznych. W przypadku urządzenia HERA, w którym ciepło przenoszone jest przez promieniowanie, ogrzewanie dokonuje się bezpośrednio za pomocą fal. Oprócz tego wprowadzane do kabiny powietrze nie powoduje zmian procesów z poniższych trzech powodów:
8. W jaki sposób steruje się przepływem powietrza do kabiny HERA w różnych fazach eksploatacji?
Jest to wyjątkowe urządzenie, obecnie już dostępne na rynku. Sterowanie możliwe jest niezależnie w różnych fazach technologicznych. Sterować można transmisją ciepła (konieczne przy lakierowaniu i suszeniu) i przepływem powietrza (konieczny do eliminacji cząsteczek farby, które nie trafiają na pomalowany element oraz do usuwania rozpuszczalników). Oprócz tego zastosowanie urządzenia "standby" umożliwia zmianę obrotów silników wentylatora za pomocą odpowiedniego inwertera, co z kolei umożliwia dostosowywanie przepływu powietrza do potrzeb w poszczególnych fazach technologicznych, dzięki czemu zmniejsza się zużycie urządzenia.
Komentarze (0)