Zdigitalizowane wymiary gotowego wyrobu można porównać z założonym projektem
Digitizery Konica Minolta rejestrują także barwny obraz przedmiotu, który można następnie nałożyć na przestrzenny model jako teksturę. Ponadto można przedmiot zeskanować z kilku stron i połączyć skany w jeden pełny model przestrzenny w naturalnych barwach. Dzięki temu, digitizery Konica Minolta znajdują zastosowanie nie tylko w technice i projektowaniu, ale też w reklamie, animacji komputerowej, tworzeniu grafiki 3D dla stron WWW, archeologii i restauracji zabytków. Ogromna zaletą digitizerów laserowych jest szybkość skanowania. Urządzenia Konica Minolta potrafią zeskanować obiekt w czasie krótszym niż jedna sekunda. Otwiera to zupełnie nowe możliwości zastosowań medycznych, ale także naukowych i przyrodniczych.
Najnowszy model digitizera Konica Minolta to VI-9i. Podwaja on precyzję pomiaru wcześniejszego modelu VI-910. Jest to urządzenie przenośne, wyposażone w ciekłokrystaliczny wizjer. Obsługa digitizera może być w pełni automatyczna - wystarczy wycelować w przedmiot i wcisnąć przycisk. W wyniku skanowania powstaje mapa powierzchni przedmiotu, zawierająca ponad 300 tysięcy punktów, połączonych w siatkę wielokątów, przy czym dokładność pomiaru w osi Z wynosi 0,05 mm.
Digitizery Konica Minolta VI-910 oraz VI-9i posiadają trzy wymienne obiektywy dostosowane do skanowania przedmiotów o różnej wielkości.
Możliwości zastosowania digitizera Konica Minolta VI-9i są ogromne dzięki trzem wymiennym obiektywom. Umożliwiają one precyzyjne digitalizowanie obiektów o wymiarach od około 11 do 120 cm. Ponadto przy wykorzystaniu techniki sklejania częściowych skanów, zautomatyzowanej dodatkowo dzięki połączeniu z systemem fotogramometrycznym, urządzenie to może być stosowane do szybkiego, powtarzalnego kontrolowania wymiarów jeszcze większych przedmiotów, na przykład karoserii samochodów. Możliwość sterowania obrotowym stolikiem, ułatwia natomiast wykonywanie wielokrotnych skanów niewielkich przedmiotów i łączenie ich w pełne modele przestrzenne za pomocą dołączonego oprogramowania. Z kolei dodatkowe oprogramowanie RapidForm wspomaga technikę szybkiego prototypowania oraz opracowywania form wtryskowych i odlewniczych.
Komentarze (0)