II Sympozjum AKZONOBEL „Growing Stronger Together”
Producent farb proszkowych Interpon firma AkzoNobel zaprosiła technologów z lakierni działających w Polsce na drugie swoje sympozjum. Do Polanicy Zdroju przyjechały osoby reprezentujące różne branże przemysłu, dla których organizatorzy przygotowali bogatą tematykę wykładów, a także możliwość wspólnej zabawy w miłej i przyjaznej atmosferze.
Sympozjum podzielone zostało na kilka bloków tematycznych: Automotive, Architecture, General Trade Coaters, Industrial and Consumer oraz E-Commerce. Każdej z tych części towarzyszyły warsztaty, podczas których indywidualnie można było poruszać interesujące uczestników tematy.
Na początku przedstawiono firmę, jej możliwości i osiągnięcia. – Jesteśmy największym globalnym producentem farb i powłok z główną siedzibą w Amsterdamie, w Holandii – prezentował Konrad Dobosz, Country Sales Manager Poland. – Jako jeden z głównych producentów chemikaliów do zastosowań specjalistycznych, zaopatrujemy branże przemysłowe na całym świecie w wysokiej jakości produkty, które są wykorzystywane w podstawowych dziedzinach życia. Działamy z myślą o przyszłości. Naszą pasję przenosimy na wdrażanie nowych idei i opracowywanie zrównoważonych technologii dla naszych klientów. Nasi pracownicy na całym świecie są zaangażowani w proces ciągłego doskonalenia i dostarczania klientom innowacyjnych rozwiązań.
Po ogólnym wprowadzeniu poszczególni specjaliści z AkzoNobel prezentowali swoje wykłady. Mówiono więc m.in. o nowych, zaawansowanych technologiach stosowanych w motoryzacji i branży maszyn rolniczych (np. farbach zawierających inhibitory korozji, produktach niskotemperaturowych czy zastępujących chromowanie), seriach i nowych kolekcjach produktów architektonicznych, zasadach wieloletnich gwarancji powłok proszkowych na aluminium, optymalizacji procesu malowania proszkowego (co wpływa na jego jakość, efektywność i wydajność). Dokonano dokładnej analizy rozkładu temperatur w piecach do polimeryzacji powłok i wskazano na rozwiązania poprawy działania tych urządzeń. Wspomniano także o nowoczesnych narzędziach dla klientów w postaci sklepu e-commerce, w którym można nie tylko zamówić potrzebne farby, ale służy on jako baza danych i wiadomości o produktach oferowanych przez AkzoNobel, z której mogą korzystać m.in. klienci, dystrybutorzy, projektanci czy architekci.
Ciekawe wykłady oraz warsztaty, z których można było wynieść sporą dawkę wiedzy o procesach malowania proszkowego, to ważna część sympozjum, jednak możliwość bliższych kontaktów z klientami, rozmów, wymiany doświadczeń oraz okazja do wspólnej zabawy i integracji, to także ważne aspekty spotkania. Na to wszystko zwracali uwagę uczestnicy seminarium, chwaląc organizatora za dobre przygotowanie spotkania i licząc na kolejne w niedalekiej przyszłości.
– Sympozjum AkzoNobel, z punktu widzenia młodego inżyniera, było bardzo interesujące, rzeczowe i kształcące – mówi Joanna Karwowska z firmy Dovista Polska Sp. z o.o. – W mojej opinii najciekawszą częścią było przedstawienie zastosowań bogatej gamy produktów wykorzystywanych w wielu segmentach przemysłowych. Z kolei blok techniczny pokazał praktyczne interpretowanie wyników pieca do polimeryzacji. W interesujący sposób zostały przedstawione diagramy, które są bezsprzeczną skarbnicą wiedzy na temat produktów i procesu. Naturalnie wartością dodaną było poznanie osób z branży. Z pewnością można stwierdzić, że każdy znalazł coś dla siebie.
– Sympozjum oceniam pozytywnie – dodaje Tomasz Skrzypczak z firmy Electropoli Poland Sp. z o.o. – Tegoroczne spotkanie przedstawiło najnowsze technologie i trendy panujące w AkzoNobel. Dodatkowo dużym plusem była możliwość pogłębienia specjalistycznej wiedzy, wymiany poglądów i doświadczeń podczas warsztatów.
Grzegorz Petka
grzegorz.petka@lakiernictwo.net
Komentarze (0)