Po wejściu w życie nowych przepisów poważnym problemem stanie się organizacja i wyposażenie techniczne stanowisk pracy oczyszczarek w terenie.
Coraz częściej spotyka się na budowach próby izolowania stanowisk pracy oczyszczarek poprzez stawianie namiotów foliowych bądź brezentowych. Osłony stanowią też ochronę środowiska przed pyleniem podczas obróbki strumieniowo-ściernej, "przetryskami" farb oraz ochrony konstrukcji przed opadami atmosferycznymi, wiatrem i roszeniem, a czasem - zbyt niskimi temperaturami, uniemożliwiającymi zakończenie prac remontowych i budowy obiektów.
Oczyszczarki w terenie
Stawia się też prowizoryczne wiaty i ogrodzenia składane lub nie, a podłoże izoluje się w różnoraki sposób w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pyłów i ścierniw oraz zanieczyszczeń. Aby zebrać odpad ścierniw z podłoża, stosuje się na przykład grube folie i brezenty jako osłony i wykłada się je zużytymi taśmami gumowymi z transporterów taśmowych lub wykłada płytami i foliami.
Urządzenie do okresowej separacji zanieczyszczeń, to przeważnie takie samo urządzenie, jakie posiada każda komora, przystosowane do transportu lub przestawiania. Nie posiada ono mechanicznego lub pneumatycznego systemu zbierania zanieczyszczeń spod krat podłogowych kabiny oraz bez automatycznego zasypywania zbiornika oczyszczarki, czyli bez obiegu zamkniętego, pozwalającego na cyrkulację ścierniwa.
Komentarze (0)