• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 2(58)/2009

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.03.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 3

    System do powlekania przez polewanie „Flowcomat” pracuje jedynie z kilkoma dyszami, które poruszane są mechanicznie na całej wysokości kabiny i dokładnie lakierują obie strony obrabianego przedmiotu. Ilość dostarczanej farby może być przy tym zachowana na dość niskim poziomie; do polakierowania (przez polewanie) małych partii wystarcza ok. 30 litrów. System ten umożliwia także równomierne lakierowanie przy zastosowaniu nowszych lakierów, charakteryzujących się wyższą lepkością oraz wyższą zawartością cząstek stałych. Do wszystkich podstawowych kolorów przewidziane są indywidualne instalacje zaopatrujące w farbę

    z pompami i przewodami podającymi, tym sposobem przy zmianie farby jedynie tunel kabiny musi zostać wypłukany. - Gdy farba jest zmieniana, czyszczone są tylko rury doprowadzające przy użyciu metody płukania impulsowego wodą i powietrzem. Dlatego straty są tak małe - informuje Goutfer.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Do procesu malowania instalowane są przenośniki P&F, które posiadają około 60 trawers (belek nośnych) do w pełni automatycznego procesu lakierowania przez polewanie i około 40 trawers do następującego po nim manualnego powlekania lakierem kryjącym. Ten system transportu daje możliwość połączenia obu procesów ze sobą. Ze względu na szeroki zakres rozmiarów i kształtów okien, system został zaprojektowany do lakierowania części o maksymalnej wysokości oraz szerokości do 4 metrów. Z tego powodu przenośnik podwieszony musiał być zamontowany na odpowiedniej wysokości.

    Opinie

    - Patrick Kaltenbacher




    - Proces lakierniczy przebiega całkowicie automatycznie a przy tym daje nam dużą elastyczność w produkcji. Ponadto, udało nam się zmniejszyć zużycie farby, ponieważ powstający podczas lakierowania nadmiar materiału jest wykorzystywany ponownie - bez pogorszenia jakości. Jest to przyjazne dla środowiska i przyczynia się do zmniejszenia kosztów.



    Thierry Goutfer




    - Decydującymi zaletami nowego systemu, w porównaniu do systemów tradycyjnych, są jego niskie wymagania powierzchniowe oraz inwestycyjne. Ponadto, procesy płukania są w pełni zautomatyzowane, co wiąże się z mniejszym zużyciem wody.

    W celu łatwego zakładania oraz zdejmowania części pracownicy w strefach za- i rozładunku mają do dyspozycji stacje podnoszące i opuszczające. Do procesu lakierowania kompletowane są osobne partie wyrobów dla każdego koloru i przekazywane dalej.

    W pierwszym kroku procesu okna są impregnowane przy prędkości przenośnika 2 m/min. - Do impregnacji chroniącej przed grzybami i owadami, dostępne są kolory jasne, ciemne oraz pośrednie. Po aplikacji lakieru okna transportowane są do strefy suszenia, gdzie pozostają przez około 1,5 godziny - mówi Kaltenbacher. Ramy okienne, przeznaczone tylko do impregnacji, wycofywane są z procesu po zakończeniu suszenia. W drugim etapie odbywa się gruntowanie metodą przez polewanie. Tutaj prędkość przenośnika wynosi 3 m/min. Farby podkładowe dostępne są w trzech różnych kolorach oraz białym. Suszenie odbywa się w temperaturze około 30°C i trwa 1,5 godziny. Te same parametry stosuje się w trzecim etapie, podczas nakładania i suszenia bezbarwnego wypełniacza.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...