• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(29)/2004

    Aktualności i przegląd rynku

    Antykorozja

    ponad rok temu  01.05.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

    Strona 2 z 7

  • Zgodnie z Rozporządzeniem. Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28.05.1996 Dz. U. nr 62, poz. 287 prace wysokościowe wymagają szczególnej sprawności psychofizycznej;

  • Pracodawca jest zobowiązany do ustalenia wykazu prac szczególnie niebezpiecznych wykonywanych w zakresie swojej działalności gospodarczej, a zwłaszcza zapewnić: bezpośredni nadzór, odpowiednie środki ochrony indywidualnej, zabezpieczające przed upadkiem oraz specjalistyczne przeszkolenie zawodowe swoich pracowników (Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 Dz. U. z 1997 nr 129, poz. 844 par. 80.1, 2 parag. 81);

  • Prace na słupach, masztach, konstrukcjach wieżowych, kominach są związane z zagrożeniem wypadkowym i wymagają uwzględnienia w sposób szczególny dostosowania specyfikacji technicznych i wymagań z zastosowaniem niezbędnych profilaktycznych środków zmniejszających ryzyko upadku;
  • Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Niezbędnym jest zastosowanie przez producentów właściwego doboru systemów malarskich i materiałów dostosowanych optymalnie do specyficznych warunków wykonawstwa prac konserwacyjno-malarskich prowadzonych na wysokościach, ułatwiających sposób przygotowania powierzchni i aplikację farb i materiałów.

  • Prace remontowo-budowlane w tym konserwacyjno-malarskie prowadzone na wysokich konstrukcjach wymagają spełnienia przez wykonawcę wyjątkowej staranności wykonania, właściwego doboru specjalistycznego sprzętu, wieloletniego doświadczenia i bardzo dobrej organizacji pracy i szczególnie wymagającego nadzoru i kontroli.

    Docieranie do miejsca pracy jest uzależnione od rodzaju obiektu i określonej w specyfikacji technologii wykonania i od tych warunków zależy właściwy dobór sprzętu indywidualnego zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości oraz zastosowanie właściwych technik.

    Sprzęt i techniki służące do asekuracji w pracach na wysokości mają za zadanie stabilizację w pozycji roboczej, zabezpieczającej przed upadkiem i muszą zapewnić zwiększony komfort pracy. Pracownik wykonujący określone czynności nie powinien zajmować się utrzymaniem równowagi na konstrukcji, a mając obie ręce wolne, powinien w pełni skoncentrować się na swoim zajęciu oraz jakości wykonania prac.

    Stalowe konstrukcje słupów elektroenergetycznych linii wysokiego napięcia stanowią ważny element infrastruktury przemysłowej. Awarie linii elektroenergetycznych mogą w bardzo poważny sposób zakłócać życie gospodarcze kraju i egzystencję jego mieszkańców.

  • Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...