• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(72)/2011

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.07.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2




    Proces malowania proszkowego odbywa się poprzez ręczną aplikację.

    Przygotowanie powierzchni

    Zanim elementy trafią do kabiny malarskiej są wcześniej śrutowane. Pneumatyczna komora do śrutowania firmy SciTeeX, konstrukcji modułowej, wykorzystuje nowej generacji system odzysku ścierniwa FLEXMATIC. Technologia przygotowania powierzchni wyrobów przed malowaniem w oparciu o komory do śrutowania firmy SciTeeX model CABILUX/BLASTLUX, spełnia wszystkie wymogi bhp i ochrony środowiska, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej (Dz. U. nr 16, poz. 156, z dnia 14.01.2004).




    Lakiernia przystosowana jest do malowania dużych detali.

    Przenośnik sekwencyjny

    Przenośnik sekwencyjny jest odpowiednio skonstruowany do transportowania wszystkich typów detali, od detali lekkich po bardzo ciężkie. System stałych zawiesi umożliwia zawieszenie detali przeznaczonych do malowania w najbardziej odpowiedni sposób, w zależności od wymiarów oraz typu i sposobu malowania. Przenośnik przesuwa się sekwencyjnie w trybie automatycznym, umożliwiając wykonanie różnych faz obróbki detali zatrzymanych w miejscu. Jest wyposażony w podwójną grupę zmotoryzowanego napędu, z możliwością elektronicznej kontroli prędkości przesuwu.

    Na przenośniku znajduje się grupa czyszczenia, w skład której wchodzą: pneumatyczny zawór przedmuchujący zanieczyszczenia, szczotki czyszczące oraz smarownica pracująca w trybie automatycznym, zarządzana z tablicy rozdzielczej touch screen. Grupa ta zapewnia utrzymanie łańcucha w perfekcyjnym stanie, gwarantując odpowiednią wytrzymałość roboczą nawet w wysokich temperaturach.




    Szafa sterująca umożliwia łatwe zarządzanie pracą malarni.

    Tablica sterująca

    Korzystanie z tablicy sterującej Euro Car z PLC zostało uproszczone poprzez zastosowanie touch screen – system zautomatyzowanego zarządzania całą lakiernią. Specjalny automatyczny software umożliwia znaczne zredukowanie strat energii poprzez zoptymalizowanie włączania i wyłączania różnych części linii. System ten dostarcza ponadto możliwość stałego monitorowania czasów pracy, wykresów temperatur, alarmów, itp.

    Iwona Laskowska

    Eco-line

    Fot. Grzegorz Petka