• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 6(62)/2009

    Aktualności i przegląd rynku

    Drewno

    ponad rok temu  01.11.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Automat do lakierowania płaskich detali

    Polscy producenci śmiało mogą konkurować z zagranicznymi firmami. Przykładem jest spółka Unison spod Pruszcza Gdańskiego, która skonstruowała i wyprodukowała automat lakierniczy. Nie tylko w niczym nie odbiega od tego typu maszyn zagranicznych konkurentów, a nawet standardowo zastosowano w nim takie rozwiązania, które często dostępne są dopiero za dodatkową opłatą.

    Automatem, o roboczej nazwie UAL-130/8/WO, można lakierować płaskie elementy, np. fronty meblowe czy drzwi, których maksymalna wysokość nie przekracza 10 cm. Nanoszone mogą być nim wyroby wodne, wodne UV, a także rozpuszczalnikowe (po uzyskaniu certyfikatu EX, który oznacza, że urządzenie spełnia wymagania przeciwwybuchowe). W standardowym urządzeniu zastosowano mechaniczne podnoszenie ramion z pistoletami, układ kontroli położenia taśmy czy układ czyszczenia wałów transportera. Zastosowano również układ odzysku lakieru, który nie ma żadnych ruchomych części, stabilny jest także układ napędu. Dzięki temu prace serwisowe ograniczają się do minimum, a brak części podlegających okresowej wymianie czyni eksploatację bardzo tanią.

    792129.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Automatem można lakierować płaskie elementy, których maksymalna wysokość nie przekracza 10 cm.

    Na uwagę zasługuje również rozwiązanie, jakie ułatwia pracę automatu, czyli skaner detali, który sam rozpoznaje wymiary elementu, dzięki czemu proces malowania jest ekonomiczny. Intuicyjne oprogramowanie i czytelny interfejs powodują, że automat może obsługiwać osoba niemająca dużego doświadczenia w pracy na podobnych maszynach. Cała obsługa polega na zadaniu prędkości pracy oraz kilku innych czytelnych parametrów. Resztą zajmuje się maszyna, dostosowując pozostałe parametry do konkretnych trybów pracy. Powietrze nadmuchowe do kabiny przechodzi przez dwa stopnie filtracji, wyłapując większość zanieczyszczeń mogących dostać się na powierzchnię lakierowanych elementów. Wyrzucane z komory przechodzi przez trzy stopnie filtrujące. Dodatkowo, układ elektroniczny dba o odpowiednie prędkości powietrza zasysanego i wyrzucanego z komory. Układ filtracji może też zostać zmieniony na układ z filtrem wodnym.

    - Nasze automaty lakiernicze produkowane są pod indywidualne zamówienia i mogą być w pełni dostosowane do warunków, w jakich będą pracować – mówi Marcin Żądłowski z firmy Unison. - Dostarczane są do klienta w postaci gotowej do pracy i nie wymagają kupna dodatkowego oprzyrządowania. W maszynie zastosowano podzespoły wielu znanych światowych producentów, dzięki czemu automat lakierniczy spełnia wymagania jakościowe. Na przykład, układ lakierniczy dostarczyła firma Kremlin Rexson, która brała udział przy pracach projektowych i uruchamianiu maszyny.

    www.unison-maszyny.pl

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 6(62)/2009