Najlepsza jakość powierzchni z 4-warstwowym systemem powłok
Okna drewniane są coraz popularniejsze wśród klientów zorientowanych na jakość. Oprócz efektywności energetycznej, komfortu i nadawania indywidualności wnętrzom i fasadom, największą rolę odgrywają argumenty dotyczące długiej żywotności okien i estetyki powierzchni. Najlepsze rezultaty powlekania producenci osiągają stosując czterowarstwowy system powłok oraz najnowszą technologię lakierniczą.
O odporności i długowieczności okien drewnianych decyduje optymalna budowa powłok. Na początku lat 90. Gori Industry (od maja 2009 r. należące do koncernu Teknos) wprowadziło do branży producentów okien i drzwi pierwszy wielowarstwowy system powłok. Od tego czasu produkty podlegały ciągłemu udoskonalaniu, a w 2008 r. wprowadzono system powłok na bazie najnowszych technologii spoiw i pigmentów. Głównym założeniem systemu jest czterowarstwowa budowa powłok obejmująca impregnat, podkład, warstwę pośrednią i warstwę nawierzchniową, zarówno w obróbce miękkich, jak i twardych gatunków drewna.
Długa żywotność i estetyka powierzchni okien drewnianych przekonują najbardziej wymagających klientów.
W odróżnieniu od dotychczasowo zalecanych systemów budowy powłok, gdzie przy ich wyborze rozróżniano gatunki drewna na miękkie i twarde, obecnie dla optymalnej ochrony powierzchni Teknos zaleca, niezależnie od rodzaju drewna, czteropowłokowy system z bezbarwnym impregnatem. Impregnat nie zawiera pigmentów, dlatego głęboko wsiąka w drewno i skutecznie je chroni. Do budowy systemu złożonego z czterech powłok stosowane są wodorozcieńczalne i przyjazne środowisku produkty, które zapewniają niezwykle efektywną ochronę przed sinizną, zgnilizną i szkodliwym promieniowaniem UV. Niezwykle istotnym czynnikiem w całym systemie jest współpraca pomiędzy poszczególnymi, nakładanymi pojedynczo produktami.
Przy wykorzystaniu nowoczesnych produktów przemysłowych i systemu przyspieszonego suszenia, czteropowłokowy system aplikuje się praktycznie bez dodatkowych nakładów czasu, a jednocześnie uzyskuje się znaczną poprawę jakości. Przy zastosowaniu przyspieszonego systemu suszenia cały proces jest ukończony po 6 godzinach, a więc w czasie jednej zmiany. Po czterogodzinnej przerwie spoczynkowej w temperaturze pokojowej można przystąpić do montażu okuć i szkła.Budowa systemu powłok
Zasadniczo czterowarstwowa budowa powłok jest zalecana dla miękkich i twardych gatunków drewna. Wyjątkami od tej reguły są gatunki drewna, jak mahoń swietenia czy iroko, które ze względu na zawartość wodorozpuszczalnych tanin mogą powodować przebarwienia powłoki możliwe do zatrzymania jedynie poprzez zastosowanie podkładu izolującego zamiast warstwy pośredniej. Dla wszystkich innych gatunków obowiązuje następująca budowa powłok:
Komentarze (0)