PPHM EXMOT od 15 lat zajmuje się produkcją filtrów i wkładów filtracyjnych do różnych pojazdów i maszyn oraz urządzeń przemysłowych (aktualnie ponad 600 asortymentów). Od etapu projektowania filtra, poprzez dobór materiałów, a skończywszy na procesie produkcji, EXMOT dąży do uzyskania najwyższej jakości wyrobów.
Technologie unowocześniane są przez własne innowacyjne rozwiązania oraz inwestycje w nowoczesne linie produkcyjne. Do produkcji filtrów stosowane są sprawdzone surowce renomowanych firm w większości posiadających certyfikaty zarządzania jakością według normy ISO 9000. Ważną pozycję w asortymencie produkcji stanowią filtry wykorzystywane w urządzeniach i instalacjach przemysłowych, tworząc tym samym szeroką grupę wyrobów o różnorodnej konstrukcji oraz szerokim zastosowaniu.
Z procesami filtrowania spotykamy się we wszystkich gałęziach współczesnego przemysłu, gdzie mamy do czynienia z przepływami cieczy, gazów oraz materiałów sypkich. Tak więc, przemysłowe filtry EXMOT znajdują zastosowanie w urządzeniach wentylacyjnych i odpylających powietrze, instalacjach gazowych, systemach grzewczych, sprężarkach śrubowych i tłokowych, malarniach proszkowych, lakierniach samochodowych, a także w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wkłady filtracyjne EXMOT używane są także w technice odpylania, a w szczególności w lakiernictwie proszkowym, gdzie firma posiada ugruntowana pozycję na rynku. W zależności od potrzeb klientów wkłady filtracyjne produkowane są z papieru filtracyjnego lub z poliestru. Na początku procesu filtracji, cząsteczki osiadają na powierzchni włókien. Z czasem, gęstość ich nagromadzenia wzrasta, powodując powstawanie dendrytycznych formacji. Na skutek zmniejszania objętości porów umożliwiających pomieszczenie odfiltrowanych cząsteczek z medium, zwiększa się dokładność filtracji i opory przepływu. Po pewnym czasie trwania procesu, pojemność filtra wyczerpuje się, wymuszając jego wymianę. Dlatego coraz częściej stosuje się filtry wykonane z poliestru, które cechuje większa trwałość i skuteczność w stosunku do filtrów papierowych. Poliester ma tę właściwość, iż jest bardziej odporny na osadzanie (przyczepianie) się proszku, a co za tym idzie – żywotność takiego filtra wydłuża się o ponad 30%. Ponadto filtry wykonane z poliestru można myć wodą i zmieniać kolory proszku w zależności od potrzeb produkcyjnych. Filtry produkcji EXMOT mają zoptymalizowane proporcje pomiędzy powierzchnią filtracyjną, głębokością i liczbą plis. Materiał filtracyjny ma dostateczną sztywność zabezpieczającą plisy przed złamaniem nawet przy wysokich spadkach ciśnienia, dzięki temu aktywna powierzchnia filtracyjna pozostaje w pełni czynna przez cały okres użytkowania. Filtry dostępne są w dwóch standardowych wysokościach (618 mm oraz 918 mm) oraz w dwóch rodzajach mocowań (na śrubę oraz na bagnet) w wersjach cylindrycznych i stożkowych.Firma EXMOT wykonuje jednostkowe filtry na podstawie dostarczonego wzoru lub dokumentacji technicznej. Przeprowadza też regeneracje nietypowych filtrów lub wytwarza ich zamienniki.Tomasz Mikucki
Komentarze (0)