• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(54)/2008

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.07.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 4

    Znajduje zastosowanie przy budowie i naprawach powierzchni betonowych (dróg, mostów, parkingów, hal fabrycznych, marketów, magazynów, lotnisk i hangarów, zakładów chemicznych) oraz remontach powierzchni stalowych dużych zbiorników, okrętów, platform wiertniczych, mostów itp. urządzeń.

    Zasada działania śrutownic „blastrakujących”

    Obracające się z dużą prędkością koło rzutowe zaopatrzone w trudno ścieralne łopatki rzutowe, wyrzuca staliwny śrut bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Energia kinetyczna śrutu, poprzez działanie skrawające strumienia ścierniwa, powoduje odrywanie się od podłoża różnego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak: powłok malarskich, rdzy, mleczka cementowego, szlichty cementowej itp., które w sposób ciągły zasysane są do komory filtra, gdzie następuje ich pochłonięcie. Śrutowanie takie nadaje powierzchni szorstkość konieczną do dobrego zespolenia się podłoża z nakładanymi następnie powłokami lakierniczymi, wylewkami posadzek żywicznych oraz do usunięcia z powierzchni skorodowanego lub chemicznie uszkodzonego betonu. Śrut trafia z powrotem do obiegu, wychwytywany w urządzeniu śrutującym przez separator magnetyczny. Usunięte z powierzchni cząstki zanieczyszczeń zasysane są do filtra ustawionego w pobliżu urządzenia połączonego z każdym urządzeniem czyszczącym, poprzez giętki kolektor zasysający. Metoda ta, ze względu na nie emitowanie pyłów, jest szczególnie przyjazna dla środowiska oraz pracowników obsługujących takie urządzenia. Obieg ścierniwa i zanieczyszczeń pokazuje rysunek 1.

    594048.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Na rysunku 1 widać drogę obiegu śrutu i zanieczyszczeń w samym urządzeniu oraz miejsce wylotu usuniętego materiału z obrabianej powierzchni. Śrut pozostaje w urządzeniu dzięki wkładce magnetycznej ulokowanej przed kolektorem odsysającym zanieczyszczenia do filtra odpylającego. Zdjęcie 1 przedstawia urządzenie ręczne do obróbki betonów, a fotografia 2 urządzenie przetaczane ręcznie do obróbki poziomych powierzchni betonowych i asfaltowych. Podobne są urządzenia do śrutowania stali, które można otrzymać w wersji przystosowanej także do stosowania śrutu ostrokrawędziowego. Zdjęcie 3 prezentuje urządzenie do czyszczenia stalowych powierzchni pionowych, takich jak zbiorniki petrochemiczne do Sa 2 1/2.

    594046a.jpg

    594046b.jpg

    594046c.jpg

    Fotografia 4 przedstawia samojezdny pojazd z silnikiem diesla i wspomaganym hydraulicznie sterowaniem pracy oczyszczarki, przystosowany do prac na dużych przestrzeniach z wysoką wydajnością. Często stosuje się samochody ciężarowe, gdzie duże urządzenie czyszczące jest zamocowane przed kabiną kierowcy, który steruje jednocześnie czyszczeniem a filtr znajduje się na platformie tego pojazdu.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...