• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(83)/2013

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.05.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 3 z 3

    Ze względu na skomplikowane kształty detali i liczne "zakamarki", firma Monkiewicz zaproponowała ręczne malowanie w kabinie patronowej, co pozwoli na uzyskanie bardzo dokładnego pokrycia detalu (aplikacje dostarczyła firma Wagner).




    Myjka natryskowa, 3-strefowa, 5-zabiegowa.

    Wybudowanie tej linii pozwoliło na właściwe zabezpieczenie elementów metalowych przed korozją oraz negatywnym działaniem czynników atmosferycznych i chemicznych. Dzięki równomiernemu rozłożeniu farby na powierzchni pod wpływem przyciągania elektrostatycznego i procesowi polimeryzacji w wysokiej temperaturze uzyskane powłoki charakteryzują się wysoką trwałością oraz jakością zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. W przeciwieństwie do tradycyjnego malowania za pomocą farb rozpuszczalnikowych, uzyskane w technologii proszkowej powłoki są gładkie lub równomiernie strukturalne, bez spękań, zacieków czy pęcherzyków w warstwie lakieru. Perfekcyjna powierzchnia lakieru oraz trwałość powłoki sprawiają, że właśnie ta technologia jest stosowana w zakładzie Elektrotermii do malowania wyrobów ze stali, stali ocynkowanej oraz aluminium. Firma posiada ponadto własne laboratorium, które prowadzi na bieżąco badania parametrów kąpieli roboczych i procesów chemicznych oraz fizyczne i mechaniczne badania powłok wyrobów gotowych, w tym ich grubości, przyczepności itp. Codzienne badania i kontrola wewnątrzzakładowa wraz ze stosowną dokumentacją, prowadzone przez pracowników laboratorium, stanowią gwarancję prawidłowości przebiegu procesów technologicznych w firmie oraz spełnienia obowiązujących norm. Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego pracę lakierni dostępnego na stronie: www.elektrotermia.com.pl.

    ReklamaŚT - electriscoatings 24.04 - 24.10 Julian
    Technologia Oxsilan® w skrócie

    Opracowana przez niemiecką firmę Chemetall GmbH technologia Oxsilan® sprawdziła się jako nowy proces do przygotowania powierzchni. Jej podstawowym składnikiem są silany, które w roztworach wodnych w procesie hydrolizy oraz kondensacji tworzą polisiloksany. W czasie obróbki reaktywne grupy silanolowe mogą tworzyć wiązania chemiczne z metalem i farbą. Są one szczególnie trwałe po procesie polimeryzacji farby, prowadzonym w podwyższonej temperaturze. Powstające cienkie warstwy o grubości rzędu 100 nm są wystarczające, aby w kombinacji z różnymi powłokami lakierniczymi uzyskać tę samą ochronę antykorozyjną jak w przypadku prawie 10 razy grubszej warstwy fosforanowania cynkowego. Efektem jest zmniejszenie zużycia materiału, skrócenie czasu przygotowania powierzchni i zwiększenie wydajności. Jej wzrost wykazano w praktyce na poziomie 30-60 proc.

    Marek Ożóg

    Monkiewicz i Spółka