• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(47)/2007

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  01.05.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 11 minut

    Strona 2 z 6

    • w przewodach zasilanych przez pompy DDF® nie osiada i nie spieka się farba proszkowa;

    • za pomocą systemów DDF® można przesyłać farbę proszkową na duże odległości bez straty wydatku pompowania;

    • raz ustawiony wydatek pompowania w systemach DDF® jest utrzymywany przez cały okres pracy pomiędzy kolejnymi przeglądami serwisowymi, przewidywanymi przy pracy jednozmianowej co ok. 9-12 miesięcy.

    Nowa funkcjonalność transportu za pomocą pomp DDF® otworzyła nowe możliwości w konstrukcji systemów odzysku w kabinach malarskich, jak również sposobie ładowania i kształtowania strugi napylanej farby proszkowej. Do zastosowania dostępne są rozwiązania kompletne oraz modernizacje eksploatowanych urządzeń, poprawiające efektywność malowania i obniżające koszt wytworzenia powłoki.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    PMC plus DDF® – zarządzanie farbą proszkową

    Najważniejszym zespołem w koncepcji Ramseier Technologies AG, mającym decydujący udział w zapewnieniu wykorzystania zalet płynących z zastosowania pomp DDF®, jest centrum zarządzania proszkiem PMC (Powder Management Center). Na fotografii nr 1 możemy zobaczyć konstrukcję PMC i współpracujących zespołów dla konkretnej, pracującej linii malarskiej. W oparciu o zaznaczone elementy składowe możemy pokusić się o opisanie poszczególnych funkcji urządzeń. Farba proszkowa (w tym przypadku zasilająca układ z pojemnika handlowego) pobierana jest przez zespół ssący (1), składający się ze stołu wibracyjnego i rury ssącej połączonej z pompą transferową DDF 50-200 (2). Zasilanie może odbywać się oczywiście również z pojemników BigBag. Do właściwego zassania i pompowania potrzebne jest niewielkie wzburzenie proszku lub jego fluidyzowanie. Zbyt duża ilość powietrza zasysana przez pompę może zakłócić równomierność podawania. Pompa transferowa (w tym przypadku poszczególne urządzenia są zestawione obok siebie) może pobierać farbę z odległości ok. 4 m i przesyłać ją z wydajnością 1-6 kg/min na odległość 20-100 m. Świeży proszek podawany jest bezpośrednio na sito ultradźwiękowe PMC (3), gdzie miesza się z proszkiem odzyskowym powracającym do obiegu poprzez cyklon (4). Wspólnie przesiewana, jednorodna mieszanka wpada do leja zasypowego, u wylotu którego znajduje się pojemnik potocznie zwany „kuchnią proszkową” (5).

    Niezwykłą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że do właściwej pracy systemu PMC wystarczające jest, aby w zapasie znajdowało się nie więcej niż 4 kg farby. Pojemnik wyposażony jest sondę informującą układ sterujący o konieczności dopełnienia świeżym proszkiem. Na regale widocznym na fotografii po lewej stronie umieszczone są pompy DDF 20-40 (6) pobierające proszek z „kuchni proszkowej”, przeznaczone do zasilania poszczególnych aplikacji.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...