• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(47)/2007

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  01.05.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 11 minut

    Strona 5 z 6

    Kabiny do malowania proszkowego z logo Ramseier

    Pewnie informacja ta będzie dla niektórych z czytelników zaskoczeniem. Kabina do malowania proszkowego wykonana z tworzywa sztucznego została zaprojektowana i wprowadzona do produkcji kilkanaście lat temu przez firmę Ramseier. Dodam jeszcze, że system automatycznego czyszczenia kabin ma również ten sam rodowód. Pokazana na fotografii 4 kabina COLORKING jest stosowana w przemyśle i unowocześniana przez wiele lat. W obecnie oferowanej wersji kabina pozwala na zmianę kolorów nakładanych powłok przy współpracy z systemem SOFTSPRAY w czasie poniżej 10 minut, również przy założeniu zmian bardzo kontrastowych (np. czarny na biały). Kształt ścian kabiny i znajdującego się w jej dolnej części kanału, do którego trafia odzyskowy proszek zostały tak pomyślane, by możliwe było ich całkowicie automatyczne oczyszczenie za pomocą przejezdnej ramy wyposażonej w system gąbek i dysz powietrznych. Dodatkowo pistolety wysokonapięciowe i tribo oferowane w systemie SOFTSPRAY są przystosowane do czyszczenia sprężonym powietrzem, również w cyklu automatycznym bez ingerencji operatora. Segmentowa konstrukcja PMC ułatwiająca szybkie rozszczelnienie poszczególnych zespołów dla sprawnego ich odmuchania dopełnia oferowaną przez Ramseier Technologies AG koncepcję zwartego systemu urządzeń o maksymalnie podniesionej efektywności pracy.

    414037.jpg

    414292.jpg

    Fot. 4 i 5. Kabina do malowania proszkowego COLORKING z systemem do automatycznego czyszczenia przy zmianie kolorów.

    Dla tych użytkowników, którzy nie czują potrzeby automatyzacji procesu czyszczenia i mogą na zmianę nakładanych kolorów poświęcić trochę więcej czasu jest oferowana kabina proszkowa COLORQUEEN. Konstrukcja ta posiada wszystkie zalety kabiny opisanej powyżej z jedna różnicą, polegającą na konieczności ręcznego czyszczenia ścian wewnętrznych.

    Inne sposób na instalację manipulatorów

    Jak dotąd we wszystkich instalacjach do malowania proszkowego zasilanych systemami eżektorowymi krytycznym czynnikiem decydującym o rozmieszczeniu poszczególnych zespołów jest długość przewodów służących do zasilania farbą proszkową. Wraz z ich wydłużaniem nasilają się bowiem problemy z utrzymaniem właściwego i stabilnego wydatku przepływu. Oferowana przez system DDF® możliwość uniknięcia tej niedogodności spowodowała nowe spojrzenie na ergonomię zabudowy otoczenia kabiny malarskiej. Wyeliminowanie praktyki stosowania różnych przewodów proszkowych przy zmianie farb i dość duży margines odległości przy zachowaniu wydajności pompowania pozwoliły na zaproponowanie nowej koncepcji umieszczenia manipulatorów. W rozwiązaniu widocznym w prawym górnym rogu fotografii 4 podwieszono manipulatory DUBAI produkcji Ramseier Technologies AG u sufitu hali zamiast dotychczas powszechnie stosowanego umieszczania ich na podłodze. Najbardziej oczywistym zyskiem z tego rozwiązania jest możliwość prostszego utrzymania czystości w otoczeniu kabiny i możliwa lepsza organizacja wykorzystania dostępnej powierzchni.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...