Nowością zastosowaną przez Costa jest uwzględnienie w programie części ekonomicznej związanej z analizą kosztów wykonywanej operacji szlifowania. Wpisując na przykład, w odpowiednie rubryki programu, koszty lakieru, papieru ściernego i robocizny, uzyskujemy całkowite koszty przeliczone na metr kwadratowy przerobu.
Program podzielony jest na dwie części, którym odpowiadają kolejno dwa okna: o wprowadzenie i zdefiniowanie danych szlifowania o monitoring, wizualizacja i utrzymanie parametrów.
Operator szlifierki ma możliwość zdefiniowania, wprowadzenia oraz kontroli praktycznie wszystkich parametrów związanych z prawidłowym przebiegiem operacji dla każdego pojedynczego zespołu operacyjnego. Po ustawieniu wymaganych parametrów, program jest gotowy do wprowadzenia do maszyny przy pomocy kodu cyfrowego, który zostaje w pamięci PC. Kod cyfrowy jest stałym kodem dostępu. Istnieje jednak możliwość dodawania i modyfikowania danych przy tym samym kodzie bądź pod innym, zupełnie nowym kodem. Niewątpliwie jest to duży krok naprzód, jeżeli chodzi o komputerowy system kontroli podczas szlifowania. System ten stał się obecnie światowym standardem. Wśród wszystkich dostępnych na rynku jest on najbardziej zaawansowany technologicznie, pracuje w środowisku Windows. Jeden zakupiony system jest przystosowany do sterowania wszystkimi szlifierkami zamontowanymi w linii.
Teknika Sp. z o.o.
Komentarze (0)