We wtorek, 15 września, rozpoczęła się w Poznaniu wyjątkowa edycja Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. To wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce. Jeszcze do piątku, 18 września swoją innowacyjną ofertę prezentować będą dostawcy komponentów i materiałów oraz maszyn i narzędzi do obróbki drewna i produkcji mebli. Nasza redakcja szczególnie zaprasza na Poligon Umiejętności Lakierniczych (pawilon 5, stoisko 60).
Zrobotyzowany Warsztat Tapicerski, strefa DREMA Design, strefa narzędzi DREMA Tools czy strefa majsterkowicza DREMA Hobby – to tylko niektóre z atrakcji tegorocznej, już 36. edycji targów DREMA. W ramach poznańskich targów pokazywane są technologie jutra i rozwiązania dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna. Ich uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery.
Przemysł 4.0 na targach DREMA
Zagadnienia związane z przemysłem 4.0 obecne są na targach DREMA już od kilku lat. Także w tym rok ważnym punktem na tematycznej mapie tego wydarzenia jest automatyzacja i mechanizacja. Trwająca pandemia sprawiła, że kwestie automatyzacji produkcji stały się jeszcze bardziej istotne, co potwierdzają liczne badania i raporty branżowe. Firmy z sektora drzewnego i meblarskiego planują znaczące inwestycje w digitalizację, automatyzację i mechanizację produkcji, aby w ten sposób zabezpieczyć stabilność w łańcuchu dostaw, obniżać koszty, a także kompensować braki kadrowe. Dzięki DREMIE zwiedzający będą mieli szansę przekonać się, że robotyzacja to przyszłość niemal każdego obszaru funkcjonowania przedsiębiorstw produkcyjnych, od systemów pomiarowych i sterujących po bezpieczeństwo pracy. Jednym z miejsc, w których prezentowane będą tego typu rozwiązania będzie strefa Robotyzacji i Automatyzacji INFOTEC CITY. Nowością w tegorocznej edycji projektu TAPICERNIA 4.0 będzie zrobotyzowane stanowisko do oklejania stelaży meblowych pianką. Będzie to jedna z koncepcji, która pozwala na zrobotyzowanie czynności oklejania stelaży pianką meblową. Wydarzenie to będzie miało charakter panelu dyskusyjnego, dającego możliwość rozmowy ze specjalistami B+R z InfoTEC ENGINEERIGN. Dodatkowo porozmawiamy o dobrze już znanym zrobotyzowanym gnieździe produkcyjnym do zbijania elementów stelaży meblowych oraz o nowej odsłonie jednego z najpopularniejszych centrów obróbczych do nestingu w branży mebli tapicerowanych InfoTEC PRO EVO PLUS.
Na osoby poszukujące praktycznej wiedzy czeka szkolenie z projektowania i zarządzania zleceniami oraz komunikacją wewnętrzną w firmie produkującej meble na indywidualne zamówienie. Szkolenie zostanie poprowadzone przez praktyków, czyli osoby, które profesjonalnie poruszają się w cyfrowym środowisku produkcyjnym. Pokażą one, jak na co dzień wykorzystują digitalizację procesu produkcyjnego, od projektu po pliki produkcyjne. W ciągu zaledwie godziny zwiedzający dowiedzą się, jak zaprojektować, wygenerować ofertę i zlecić produkcję.
Sporo nowości znajduje się także w ramach przestrzeni DREMA Tools, gdzie firma ITA TOOLS prezentuje nowoczesne systemy ułatwiające zamawianie narzędzi oraz zarządzanie gospodarką narzędziową i maszynową w zakładach produkcyjnych, na przykład nowoczesny system B2B pozwalający na pełną automatyzację zamówień narzędzi do zakładu, kontroli kosztów, realizacji zamówień i całodobowy dostęp do oferty narzędzi. Istotnym elementem dobrze działającej produkcji jest odpowiednie zarządzanie gospodarką narzędziową. Odwiedzający przestrzeń DREMA Tools będą mogli sami przekonać się także o zaletach programu eNarzędziownia 4.0 oferowanego przez ITA TOOLS swoim klientom. eNarzędziownia 4.0 jest nowoczesnym, jedynym na rynku rozwiązaniem dedykowanym dla firm produkcyjnych. Aplikacja pozwala na zerwanie z tradycyjną papierową ewidencją narzędzi i maszyn i zastąpienia jej ewidencją komputerową. Aplikacja jest to jeden z modułów Systemu B2B firmy ITA TOOLS. Obsługa programu odbywa się przez zwykłą przeglądarkę internetową, co pozwala na korzystanie z funkcji zarówno z komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. System ułatwia codzienną pracę osób odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu, w tym pozwala za pomocą platformy B2B w szybki sposób zamówić kolejne narzędzia z dostawą prosto do zakładu a tym samym zapewnić ciągłość pracy. Na targach DREMA będzie można dowiedzieć się, jak przy minimalnych nakładach możemy zmniejszyć ilość przestojów dzięki analizie występujących awarii, jak i poprawić proces obiegu narzędzi w przedsiębiorstwie. W strefie DREMA Tools nie zabraknie także prezentacji na żywo najnowszych rozwiązań w zakresie narzędzi do obróbki drewna, płyty wiórowej czy materiałów kompozytowych, w tym szerokiej prezentacji innowacyjnych narzędzi diamentowych oraz VHM.
Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” oraz Grupa MTP zapraszają podczas targów DREMA na Poligon Umiejętności Lakierniczych. Ta interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów przeznaczonych do lakierowania drewna, to wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania. Firma Kemichal, wspólnie z partnerem Iwata, będzie testować w praktyce najnowsze urządzenia lakiernicze (pistolety i pompy), farby i lakiery do drewna oraz systemy polerskie. Natomiast firma Nawara zaprezentuje nowe produkty – wózki lakiernicze i ścianę lakierniczą.
Komentarze (0)