• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(41)/2006

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.05.2006, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Natryskowe urządzenia oczyszczające są obecnie niezbędne do zastosowania w przemyśle i warsztacie ze względu na swoją racjonalność, przyjazny stosunek do środowiska naturalnego oraz łatwość obsługi. W zależności od obszaru zastosowania (produkcja nowych detali, oczyszczanie międzyoperacyjne, oczyszczanie końcowe, remont, naprawa, przygotowanie pod malowanie, galwanizowanie itd.), każde natryskowe urządzenie oczyszczające można indywidualnie zaplanować i wyprodukować. Możliwe do zastosowania są urządzenia jedno- i wielokomorowe, urządzenia przelotowe do pracy ciągłej i taktowej (w linii), automaty pracujące taktowo po okręgu (obok linii) oraz zbiorniki zanurzeniowe z/bez drgań/przepływu detali. Prawie wszystkie zadania do wykonania w obszarze oczyszczania powierzchni mogą zostać wykonane w procesie natrysk/obrót. W procesie tym medium jest zasysane poprzez system filtracyjny przez pompę/y i natryskiwane na detal oczyszczany poprzez trójwymiarowy rurowy system dysz.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Aby wszystkie powierzchnie zostały objęte przez strumień natrysku, detale oczyszczane obracają się:

    • na poziomym koszu obrotowym albo

    • w osi poziomej w różnych uchwytach mocujących (oprzyrządowanie na ścianie bocznej, kosz na drobne detale, pojemnik siatkowy itd.).

    W celu uzyskania żądanego efektu obróbki stosowane są różne media czyszczące (wodne, alkaliczne, kwaśne, rozpuszczalniki lub ich mieszaniny), które są wielokrotnie wykorzystywane (w obiegu zamkniętym) do wyczerpania ich własności czyszczących.

    Proces oczyszczania składa się z:

    • części mechanicznej (proces natrysk/obrót, zanurzenie, oscylacje w zanurzeniu, przepływ, ultradźwięki itd.),

    • części chemicznej (na bazie wody, mieszaniny rozpuszczalnik/woda, rozpuszczalnik/oczyszczanie na zimno – również ciecz niskowrząca, wymagane zabezpieczenie przeciwwybuchowe, itd.),

    • koncentracji i czasu stosowania,

    • temperatury roboczej.

    285w_200_neef_04_2002.jpg

    285w_80_am_c_meier_ag_10_2002.jpg

    285w_60_am_wka_0001.jpg

    Natryskowe urządzenia oczyszczające ze stali szlachetnej z oznaczeniem W stosowane są do oczyszczania na ciepło z mediami wodnymi. Pracują przede wszystkim w obszarach: remont/naprawa, oczyszczanie, odtłuszczanie, usuwanie wiórów, produkcja nowych detali oraz fosforanowanie. Natryskowe urządzenia oczyszczające ze stali szlachetnej z oznaczeniem K stosowane są do oczyszczania na zimno z rozpuszczalnikami. Urządzenia te pracują przede wszystkim w obszarach druk tamponowy, oczyszczanie klisz fotograficznych, sitodruk, naprawa urządzeń elektrycznych, usuwanie lakieru oraz usuwanie warstwy. W zależności od łatwopalności stosowanego rozpuszczalnika (temperatura zapłonu, klasa zagrożenia) automaty te dostarczane są z pośrednim ogrzewaniem kąpieli lub w wykonaniu z zabezpieczeniem przeciwwybuchowym. W zależności od rodzaju dalszej obróbki detalu oczyszczanego/mytego wymagane jest również jednokrotne lub wielokrotne płukanie (płukanie zimną lub ciepłą wodą z sieci zakładowej, płukanie EKO przy minimalnym zużyciu wody z układu przygotowania ciepłej wody w urządzeniu, płukanie wodą obiegową z dodatkowego zbiornika itd.) i/lub suszenie (odmuchiwanie zimnym powietrzem przez oddzielny jedno- lub trójwymiarowy rurowy system dysz, suszenie ciepłym lub gorącym powietrzem). W celu znacznego wydłużenia żywotności kąpieli, tzn. zachowania jej własności oczyszczających, instalowane są w natryskowych urządzeniach oczyszczających lub integrowane z nimi różne systemy recyklingu.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...