50 zmian kolorów dziennie? Z Prodigy, czemu nie...
Brugman Radiatoren – holenderska firma, założona na początku lat sześćdziesiątych, jako przedsiębiorstwo rodzinne przez Hansa Brugmana Sr. - od samego początku swej działalności oferuje obszerny asortyment najwyższej jakości grzejników. Produkując ponad dwa miliony grzejników rocznie, jest jednym
z największych producentów grzejników w Europie.
Firma Brugman swoje oddziały posiada
w Holandii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii oraz Polsce. Ogromna popularność grzejników Brugman w Polsce zadecydowała o budowie nowej fabryki grzejników w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - Brugman Fabryka Grzejników. Fabryka ta specjalizuje się w produkcji nowych modeli grzejników, do tej pory niespotykanych na naszym rynku. Obecnie zarówno holenderska firma Brugman Radiatoren jak i legnicka Brugman Fabryka Grzejników wchodzą w skład światowego koncernu The Hesting Company Group, ktory jest właścicielem takich marek jak Brugman, Dura, Imperial, Superia, Thor oraz Vasco.
Wiadomo kto wybiera grzejniki i jakie są tego wyboru kryteria.Technologia Prodigy pozwala zwiększyć wydajność, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.
Z wiadomych względów, jakość wykończenia produktów jest jednym z najważniejszych priorytetów produkcyjnych zakładu w Legnicy. Wszystkie produkty przechodzą proces lakierowania we własnej lakierni proszkowej. Dość sporym utrudnieniem jest praktycznie nieograniczona liczba kolorów oraz najbardziej wyszukane i skomplikowane kształty grzejników. Podczas wyboru nowych aplikacji przeznaczonych do lakierowania różnorodnych kształtem grzejników oraz w bardzo wielu kolorach dziennie, postawiliśmy bardzo wysokie wymagania dla firm oferujących tego typu urządzenia – stwierdza Łukasz Brukowski, mistrz lakierni. Do malowania proszkowego w kabinie przeznaczonej do kolorów firma Brugman do niedawna używała tradycyjnych, opartych na pompach inżektorowych, aplikacji elektrostatycznych, jednej ze znanych firm europejskich. Przy lakierowaniu tak ogromną liczbą kolorów i przy tak częstej zmianie dziennie, lakierowanie odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonej kabinie lakierniczej – bez odzysku. Koszt malowania elementów stanowi więc sporą część kosztów produkcji. Po przeanalizowaniu prób wielu urządzeń oraz ich możliwości, menedżerowie firmy postanowili zastosować zmiany dające wyraźne efekty w znaczącym obniżeniu wydatków tego procesu produkcyjnego. - Chcieliśmy skupić się na poprawianiu efektywności naszej lakierni, dlatego zdecydowaliśmy się na nową technologię: aplikację Prodigy firmy Nordson, pozwalającą zwiększyć wydajność poprzez skrócenie czasu malowania przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów działania, głównie zużycia proszku, jak i małej ilości zużywających się części zamiennych - mówi Łukasz Brukowski. - Po półtorarocznym użytkowaniu okazało się, że wybór tej technologii był strzałem w dziesiątkę.
Komentarze (0)