- Systemy regeneracji mediów. Regeneracja cieczy jest przeprowadzana podczas jej spływu z komór procesowych do zbiorników. Korpusy produkowane w KFA S.A. zawierają duże ilości igiełkowych wiórów mosiężnych, które mogą zatykać filtry workowe. Dlatego, spływając z komory mycia do zbiornika, ciecz myjąca przechodzi przez filtr taśmowy. Podobny sposób filtracji stosowany jest powszechnie przez producentów centrów obróbkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu większość wiórów nie dostaje się do zbiornika mycia. Te, które przedostały się przez filtr taśmowy, są zatrzymywane przez filtry workowe. W obiegach mycia i płukania na zasilaniu są zainstalowane stopniowane, workowe filtry pełnoprzepływowe, odpowiednio 25 i 10 mm. Do regeneracji cieczy myjącej wykorzystywany jest również odolejacz koalescencyjny, natomiast do regeneracji cieczy płuczącej – destylarka. Zużycie mediów podczas pracy zostało zminimalizowane dzięki zastosowaniu kondensatora oparów. Zainstalowano kondensator oparów chłodzony powietrzem, który skrapla większość oparów i zawraca do zbiornika, co minimalizuje zużycie świeżej wody i regeneruje kąpiel płuczącą.
- Wydajność i jakość mycia. Wydajność godzinowa urządzenia jest zależna od wielkości elementów. Przykładowo dla korpusu – 972 szt./h, a dla wylotu – 288 szt./h. Jeżeli określimy wydajność na podstawie objętości kosza jaka jest do dyspozycji, to myte elementy mają objętość ok. 0,6 m3/h.
Rys. 3. Stacja załadunku kosza do komory
Technologia mycia na bazie wody z dodatkiem neutralnego środka myjącego w koncentracji do 3 proc. stanowi w tym wypadku doskonałą kombinację, która pozwoliła osiągnąć wymagany poziom czystości elementów. Jakość po myciu jest badana wzrokowo. Urządzenie ma za zadanie usunąć 100 proc. zanieczyszczeń widzialnych gołym okiem. Na stacji rozładunku elementy muszą być całkowicie suche.
Obsługa urządzenia. Kompaktowe urządzenia myjące typu MFR są izolowane elementami dźwiękochłonnymi, co reguluje poziom hałasu poniżej 80 dB (A). Urządzenia są zaprojektowane tak, aby były przyjazne dla pracowników obsługi. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i wygodna. Operator ustawia kosz z elementami do mycia na podajniku rolkowym i przyciska akceptację. Kosz ustawia się na stanowisku załadunku w kolejce do mycia. W ten sposób można ustawić 4 kosze, które są automatycznie pobierane i odstawiane z drugiej strony urządzenia, gdzie znajdują się 4 miejsca na rozładunek. Dzięki takiemu rozwiązaniu umyte elementy są oddzielone od brudnych, a pracownik obsługi ma ok. 30 min na wykonywanie innych prac niezwiązanych z myciem.
Więcej informacje uzyskają Państwo w Regionalnym Biurze Sprzedaży MTM GmbH
Tel.: 03381 01 380 lub na naszej stronie internetowej: http://www.mtm-gmbh.pl
Komentarze (0)