• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(83)/2013

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.05.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 3 z 4


    Transport kształtowników w komorze śrutowania odbywa się za pomocą pięciu napędzanych rolek, przy których rozmieszczeniu zwrócono szczególną uwagę na to, aby nie były one narażone na bezpośredni kontakt ze strumieniem ścierniwa, co znacznie przedłuża ich żywotność. Elementy konstrukcyjne komory roboczej są wykonane ze stali manganowej. W miejscach wyjątkowo narażonych na kontakt ze strumieniem ścierniwa znajdują się dodatkowe, łatwe do wymiany płyty osłonowe ze stali manganowej wyjątkowo odpornej na ścieranie. Wydostawaniu się ścierniwa przy wejściu i wyjściu z komory zapobiegają osłony, również wykonane ze stali manganowej. Dodatkowo umieszczono osłony wyposażone w nadmuch świeżego powietrza oraz gumowe zasłony.

    1324usuwanie_004.jpg


    Przy kontroli powierzchni kształtowniki muszą odpowiadać stopniowi czystości zgodnie z wymaganiami norm do stopnia Sa 2, przy czym stan wyjściowy powierzchni podlega stopniowi skorodowania B.


    ReklamaŚT - electriscoatings 24.04 - 24.10 Julian
    Dwa systemy obiegu ścierniwa oszczędzają miejsce i ułatwiają konserwację

    Ścierniwo, niezbędne do usuwania zgorzeliny z kształtowników, jest kierowane z komory roboczej śrutownicy do podłużnego ślimaka transportowego, znajdującego się na dnie komory śrutowania. Ten z kolei kieruje zanieczyszczone ścierniwo równomiernie na dwa poprzeczne ślimaki, które transportują je do przenośników kubełkowych, a te odprowadzają zanieczyszczone ścierniwo wskutek działania siły odśrodkowej do separatora bębnowego znajdującego się u góry. Tutaj bębny sitowe oczyszczają śrut z większych zanieczyszczeń, takich jak np. płaty zgorzeliny i rozprowadzają ścierniwo po całej szerokości powietrznych separatorów bębnowych. W następstwie końcowej separacji powietrznej są usuwane pozostałe zanieczyszczenia, takie jak kurz i zużyte ścierniwo. Oczyszczone ścierniwo transportowane jest następnie do znajdującego się nad turbinami silosa.


    Pomysł z dwoma obiegami ścierniwa jest, z jednej strony, rezultatem rozwiązania wynikającego z ograniczonych możliwości przestrzennych, z drugiej strony, ułatwia konserwację urządzenia. Przy jednym obiegu ścierniwa byłyby niezbędne komponenty o większych rozmiarach. W celu szybszej i łatwiejszej wymiany hartowanych rolek transportowych, system rolkowy można całkowicie wyjąć z boku komory śrutowania poprzez specjalne, umieszczone na szynach, urządzenie do demontażu. Duże drzwi serwisowe oraz wmontowane w komorę śrutowania, podnośniki mają również ogromne znaczenie dla łatwiejszej konserwacji śrutownicy typu RKL 8/55/180.


    Montaż i uruchomienie w ciągu 10 dni

    WYDANIE 3(83)/2013