• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 6(74)/2011

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.11.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Nowa lakiernia proszkowa zwiększyła możliwości produkcyjne

    Zastosowanie sprawdzonych rozwiązań, odpowiedni dobór urządzeń i produktów, innowacyjne rozwiązania technologiczne – takie założenia przyświecały budowie lakierni proszkowej w firmie Obst w Pszczewie.

    Firma Obst jest producentem wysokiej klasy drzwi wejściowych, okien, czy fasad wykonanych z aluminium lub stali ocynkowanej. Niemal cała produkcja jest eksportowana do Niemiec. W firmie przywiązuje się wielką uwagę do zachowania dużej jakości oferowanych produktów. Aby sprostać wysokim wymaganiom klientów, konieczny jest nowoczesny park maszynowy oraz doświadczony zespół pracowników. Jedną z ostatnich inwestycji w zakładzie w Pszczewie była budowa nowoczesnej lakierni do malowania proszkowego. Powstała ona w 2010 roku. Do tamtego czasu firma zlecała malowanie detali lakierni usługowej. – Jednak różnie bywało z jakością powłok proszkowych, poza tym wiele czasu marnowało się na transport elementów, dlatego też zdecydowaliśmy się zainwestować w budowę własnej lakierni tu na miejscu w zakładzie produkcyjnym – mówi Bernard Obst, współwłaściciel firmy.




    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W malarni funkcjonują dwie kabiny.

    Przygotowanie powierzchni odbywa się metodą zanurzeniową. Detale (mogą mieć maksymalne wymiary 1700 na 8500 mm) są zawieszane na trawersach, które przenoszą je do wanien. W sumie jest ich osiem: do trawienia ocynku, płukania ocynku, trawienia aluminium, płukania – częściowo z wodą demineralizowaną, płukania wodą demi, pasywacji (jest wspólna dla aluminium i ocynku), płukania po pasywacji, płukania demi. Na koniec detale są suszone. Cały transport jest automatyczny, gdyż detali po procesie trawienia nie wolno dotykać, by ich nie zanieczyścić przed nałożeniem powłoki proszkowej. Następnie elementy trafiają do kabiny proszkowej. W przypadku gdy jest dużo zleceń, dodatkowo uruchamiana jest druga kabina.




    Wnętrze jednej z kabin proszkowych.

    Na wysoką jakość powierzchni ma także duży wpływ poprawne przesiewanie proszku. Dlatego w malarni zastosowano sito ultra­dźwiękowe, które gwarantuje lepszą powierzchnię malowania przy operacjach częstych zmian kolorów. Takie rozwiązanie to wyższa jakość i bezpieczeństwo. Brud jest bowiem zatrzymywany przez małych rozmiarów oczka sita, proszek jest łatwiejszy do fluidyzacji, tak więc i aplikacja jest lepsza. Dzięki temu otrzymujemy lepszą jakość powierzchni. Wysoka wydajność przesiewania plus szybkie, łatwe czyszczenie i krótki czas zmiany koloru to bardzo ważne rzeczy przy stosowaniu bardzo dużych ilości kolorów proszku.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...