Miejsce: Kielce
Data rozpoczęcia: 31.03.2020
Data zakończenia: 02.04.2020
Przed nami Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE 2020. Bardzo pozytywny odbiór wśród wystawców i odwiedzających poprzednich edycji, jest potwierdzeniem rangi tej imprezy. Wydarzenie odbędzie się już po raz jedenasty w kieleckim ośrodku wystawienniczym w dniach 31 marca – 2 kwietnia.
W tym roku po raz pierwszy w Kielcach „Lakiernictwo Przemysłowe” organizuje pokazy lakiernicze, które odbywać się będą każdego dnia targów oraz wykłady specjalistów z branży, na które zapraszamy 1 kwietnia. Poniżej program wystąpień. Jeżeli jesteś zainteresowany bezpłatnym udziałem prześlemy Tobie darmową wejściówkę na targi. Wystarczy przesłać na adres: julian.ciesielski@lakiernictwo.net swoje imię, nazwisko i nazwę firmy.
1 kwietnia 2020 r.
10.30 Użycie szczotek ściernych w procesach gratowania i załamywania krawędzi
Prowadzący: Filip Krezymon, PolishStyl
Od czterech lat zajmuje się wdrażaniem technologii szczotkowania, gratowania i zaokrąglania krawędzi.
Przybliżone zostanie stosowanie wymiennych szczotek ściernych w procesach obróbki metalu, jak odpowiednio dobrać materiał i wykonać obróbkę powierzchni.
10.45 Sposoby pomiaru chropowatości powierzchni
Prowadzący: Jerzy Kozłowski, SLV – GSI Polska Sp. z o.o.
Międzynarodowy inżynier spawalnik IWE IWE, specjalista ds. zabezpieczeń antykorozyjnych; Frosio Inspector Level III, audytor systemów wg EN 1090, EN 15085, EN ISO 3834, EN ISO 9001, wykładowca kursów z zakresu spawalnictwa i antykorozji, wykładowca i koordynator kursów inspektorów antykorozji FROSIO.
Profil powierzchni (chropowatość) – czy naprawdę wiemy, co to takiego? Przedstawiony zostanie profil powierzchni w zabezpieczeniu antykorozyjnym. Omówimy ważność właściwego określenia parametrów chropowatości w specyfikacji systemu zabezpieczenia antykorozyjnego. Przedstawimy wymagania w stosunku do profilu powierzchni oraz metody jego pomiaru i oceny. Wymagania odniesiemy do zapisów w przedmiotowych normach dotyczących antykorozji. Odniesiemy się także do nowych metod nieujętych dotychczas w normach, np. pomiar profilu 3D. Przedstawimy również wpływ profilu na proces pomiaru grubości warstw antykorozyjnych. Omówimy sprzęt do pomiaru i oceny profilu oraz zasady jego nadzorowania.
11.00 Rozwiązania dla czystego powietrza
Prowadzący: Paweł Tarnawski, Zeller Gmelin
Od 1998 roku pracuje w branży lakierowania przemysłowego. W swojej karierze zajmował się technologiami przygotowania powierzchni przed lakierowaniem proszkowym i ciekłym, lakierowaniem elektroforetycznym, chromowaniem dekoracyjnym, a także utrzymaniem ruchu lakierni. Obecnie reprezentuje niemiecką firmę Zeller Gmelin, producenta środków chemicznych, olei i smarów, na pozycji regionalnego kierownika sprzedaży i serwisu technicznego dla procesów lakierniczych.
Przedstawi sposoby oczyszczania powietrza w systemach lakierniczych, media płuczące jako ekonomiczne preparaty ułatwiające czyszczenie i redukcję LZO. Wykład zawierać będzie odniesienia do dyrektyw oraz praktyczne informacje dla osób zajmujących się lakierowaniem.
Komentarze (0)